W trzecim dniu zgrupowania we Wronkach Pogoń Szczecin rozegrała sparing z Zagłębiem Lubin. Portowcy zremisowali z beniaminkiem ekstraklasy 2:2 (1:1).

Pierwsze minuty meczu należały do Zagłębia, ale zawodnicy Piotra Stokowca nie potrafili stworzyć okazji podbramkowych. Taką skonstruowali w 7. minucie szczecinianie. Murayama zagrał do Rudola w polu karnym, a obrońca Pogoni uderzył mocno, lecz niecelnie na bramkę. Z upływem czasu Pogoń stosowała coraz skuteczniejszy pressing. W defensywie i w powietrzu rządził Jarosław Fojut. Drugie 10 minut meczu nie obfitowało jednak w ciekawe zdarzenia. Walka toczyła się głównie w środku pola.

Więcej emocji było chwilę później. W 21. minucie ładnie piłkę rozegrał Akahoshi, który podał na skrzydło do Rudola, a ten dośrodkował do wbiegającego Murawskiego. Kapitan uderzył piłkę głową. Ta powędrowała jednak obok bramki lubinian. Minutę później odpowiedzieli rywale. Jach szarżował naszą prawą stroną, dośrodkował, a na „piątce” znalazł się Papadopulos. Czech jednak także nie trafił do siatki.

W 41. minucie piłka w końcu wpadła do siatki. Najpierw świetnie z lewej strony dośrodkował Ricardo Nunes. Piłka powędrowała wprost na głowę Mateusza Matrasa, który z około 10 metrów uderzył nie do obrony. Tuż przed przerwą padła jeszcze jedna bramka. Na linii pola karnego rywala faulował Rudol. Arbiter wskazał na „wapno”, a jedenastkę na gola zamienił Michal Papadopulos.

Bezpośrednio po przerwie na boisku pojawili się Mateusz Lewandowski i testowany Edenilson Bergonsi. Brazylijczyk zajął pozycję defensywnego pomocnika.

Początek drugiej odsłony przebiegał pod dyktando lubinian, ale popełnili oni duży błąd w defensywie, a nawet serię błędów. Po akcji w 55. minucie piłkę do własnej siatki wpakował Miłosz Przybecki. Portowcy szybko jednak wypuścili z rąk prowadzenie, bo już minutę później do naszej bramki trafił Michał Kowalski-Haberek.

W trakcie II połowy obaj trenerzy wymienili niemal wszystkich zawodników. Do końca meczu Pogoń i Zagłębie miały jeszcze kilka okazji do zdobycia gola. Żaden zawodnik nie wykazał się jednak wystarczającą skutecznością. Zawody były rozgrywane w sporym upale.