W miniony już weekend rozegrana została 2. kolejka I i II ligi. Sprawdziliśmy jak poradzili sobie zawodnicy wypożyczeni z Dumy Pomorza do innych klubów.

Najważniejszą wiadomością jest to, że okazję do zaprezentowania się tym razem otrzymali wszyscy piłkarze wypożyczeni z Pogoni. Na pierwszoligowych boiskach pojawili się Zieliński, Tadrowski i Neumann. Flota Świnoujście w której występuje Kamil Zieliński zremisowała 2:2 na własnym stadionie z Chrobrym Głogów. Kamil na boisku pojawił się 20 minut przed końcem zmieniając Dawida Retlewskiego. Wypożyczeni do Dolcanu Tadrowski i Neumann mierzyli się w Łodzi z Widzewem. Obaj na boisku pojawili się jako zmiennicy. Tadrowski już w 34 minucie zmienił Mateusza Długołęckiego, a Neumann wszedł na plac w 69 minucie za Kamila Mazka. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, a Tadrowski napomniany został żółtą kartką.

W II lidze kolejny mecz bez straconej bramki i pełne 90 minut odnotował Krystian Rudnicki. Jego MKS Kluczbork pokonał na wyjeździe Okocimskiego Brzesko 2:0. Kolejny występ w Limanovii Limanowa zanotował Mateusz Wilk. Jego zespół zremisował 0:0 z Górnikiem Wałbrzych. Wypożyczony z Dumy Pomorza zawodnik grał do 79. minuty. Warto odnotować, że w tym spotkaniu wystąpił były piłkarz Pogoni - Maciej Mysiak, który w 90. minucie spotkania obejrzał czerwony kartonik. Liderem po drugiej serii gier tego szczebla rozgrywek zostali Błękitni Stargard. Stało się tak za sprawą zwycięstwa 4:0 nad Wisłą Puławy. Pierwszego gola w tym meczu zdobył Oskar Fijałkowski (na zdjęciu), który głową pokonał bramkarza rywali. Fijałkowski na boisku przebywał do 85. minuty, kiedy to zmienił go inny gracz wypożyczony z Pogoni - Sebastian Murawski.