Portowcy potrzymują passę bez przegranej, a co więcej pokonują w poniedziałkowym starciu Ekstraklasy Jagiellonię Białystok 2:1. Bramki dla Dumy Pomorza strzelali Takafumi Akahoshi i Jakub Czerwiński. Po tym zwycięstwie szczeciński zespół awansuje ponownie na pozycję wicelidera.

Początek spotkania dominował w wiele niedokładnych zagrań z obydwu stron. Piłka przez pierwszy kwadrans częściej znajdowała się w powietrzu niż na murawie. W 15. minucie naprawdę blisko zdobycia bramki był Mateusz Matras, ale jego strzał po rzucie rożnym ciałem zablokował obrońca Jagi. Indywidualną akcją próbował odpowiedzieć Grzelczak, który zwiódł w polu karnym Pogoni dwóch obrońców, ale ostatecznie w końcu się pogubił. Mecz obfitował do tego momentu w twarde zagrania i ostre starcia, aniżeli dobre zagrania. Portowcy mieli kilka sytuacji ze stałych fragmentów gry, ale najczęściej dobrze po dośrodkowaniu interweniowali stoperzy gości. W 44. minucie podopieczni Czesława Michniewicza mieli kolejny rzut wolny i tym razem padła bramka. W zamieszaniu w polu karnym rywala najlepiej odnalazł się Jakub Czerwiński i strzałem z ostrego kąta pokonał Drągowskiego.

Druga połowa zaczęła się od szybkiej bramki dla Jagiellonii. Cernych świetnie przyjął zagranie od kolegi będąc tyłem do bramki, a następnie szybko się obrócił i mierzonym strzałem pokonał bramkarza Pogoni. Chwilę później jednak znakomita odpowiedź Portowców. Z prawej strony ładnie przemknął Frączczak i został powalony przez rywala, a sędzia bez wątpliwości podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł Łukasz Zwoliński i strzelił zbyt słabo, co wykorzystał Drągowski i obronił strzał napastnika gospodarzy. Na szczęście w pobliżu znalazł się Takafumi Akahoshi i pokonał bramkarza Jagi. W 73. minucie w świetnej sytuacji po przypadkowym rykorzecie znalazł się Fedor Cernych, ale w ostatniej chwili napastnik Jagi się zagubił i obrońcy Pogoni wybili piłkę. W końcówce spotkania z rzutu wolnego uderzał Świderski, ale piłka otarła się o poprzeczkę bramki. Do końca spotkania Portowcom udało utrzymać się korzystny wynik. Warto odnotować fakt, że tuż przed końcem czerwoną kartę zobaczył Grzyb, przez co rywale kończyli mecz w dziesiątkę.

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 2:1

1:0 Jakub Czerwiński 43"

1:1 Fedor Cernych 46"

2:1 Takafumi Akahoshi 52"

Żółte kartki: Grzyb, Madera (Jagiellonia) Przybecki, Frączczak (Pogoń)

Czerwona kartka: Grzyb (dwie żółte)

Pogoń: Kudła - Rudol, Fojut, Czerwiński, Lewandowski - Frączczak, Matras, Murawski, Akahoshi (90" Danielak), Dwalishvili (21" Przybecki) - Zwoliński (85" Listkowski)

Jagiellonia: Drągowski - Modelski, Madera, Tarasovs, Straus - Cernych, Góralski (82" Romanchuk), Grzyb, Vassiljev (66" Świderski), Frankowski - Grzelczak ( 72" Mackiewicz)