Po piątkowym meczu z Górnikiem Zabrze, piłkarze Pogoni Szczecin otrzymali dwa dni wolnego. Swoją pracę do wykonania miał natomiast trener Michniewicz. W sobotę o 11:00 stawił się już w Gdyni na meczu rezerw Dumy Pomorza z Bałtykiem.

Młodzi Portowcy do przerwy prowadzili z Bałtykiem 1:0 po bramce Kotłowskiego. Niestety, w drugiej połowie to rywale mieli zdecydowanie więcej sytuacji strzeleckich i całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem Bałtyku 3:1.

Po meczu rezerw trener Michniewicz zapowiedział, że wybierze się do Bytowa na mecz tamtejszej Bytovii z Pogonią Siedlce.

- Prawdopodobnie tuż po przerwie będę musiał ruszyć do Gdańska. Z Bytowa jest to około godziny jazdy. Tak się składa, że tydzień później gramy z Legią, a jeszcze trochę później naszym rywalem będzie Lechia. Warto więc ten mecz obejrzeć - mówił jeszcze w czwartek podczas spotkania z dziennikarzami trener Dumy Pomorza.

Jeśli szkoleniowiec Pogoni został na trybunach do 60. minuty to miał okazję zobaczyć dziesiątą asystę Dawida Korta w obecnym sezonie. Wypożyczony zawodnik Dumy Pomorza asystował przy trzecim golu dla swojej drużyny, którego zdobył Formela. Spotkanie z trybun obejrzał też dyrektor sportowy Pogoni - Maciej Stolarczyk. Asystę Korta zobaczyć można na filmie poniżej (od 2:40).

Trener zapowiadał, że na koniec piłkarskiej soboty obejrzy spotkanie Lechii Gdańsk z Legią Warszawa. Stołeczni będą najbliższym rywalem Portowców w rozgywkach ligowych. Podopieczni Stanisława Czerczesowa pokonali w Gdańsku Lechię 3:1 dzięki czemu zrównali się punktami z Pogonią i zepchnęli ją na trzecie miejsce w tabeli.

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne/fot. Bytovia