Aktualności

  • Uchwała wraz z podpisami trafi do Rady Miasta

Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta, przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców Pogoni Szczecin "Portowcy" złożą projekt uchwały, która obliguje Prezydenta Piotra Krzystka do rozpatrzenia budowy zupełnie nowego piłkarskiego w Szczecinie.


To efekt zapoczątkowanej kilka miesięcy temu akcji "Nowy Stadion dla Szczecina" podczas której kibice Dumy Pomorza zbierali podpisy pod projektem uchwały. Aby uchwała głosowana była podczas sesji Rady Miasta, musi podpisać się pod nią 400 mieszkańców Szczecina. Fani Dumy Pomorza zebrali około 17500 podpisów.

Kiedy głosowanie?

Szansa na głosowanie nad uchwałą jest już podczas grudniowej sesji Rady Miasta. Wszystko zależy od szybkości prac. Podpisy muszą najpierw zostać sprawdzone w bazie adresowej Urzędu. Osoby podpisane na liście muszą znajdować się w spisie wyborców Szczecina. Następnie uchwała oceniana będzie przez prawniczkę Biura Rady Miasta. Po sprawdzeniu i poprawieniu ewentualnych błędów, projekt tafi do porządku obrad. Jest szansa, że stanie się to w grudniu. W międzyczasie projektem zajmować będą się odpowiednie komisje w Urzędzie: Budżetu, Sportu, Rozwoju i Budownictwa. Ich opinie będą jedynie pomocniczymi.

DOŁĄCZ DO NAS NA WHATSAPP! KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 1902

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...