Aktualności

  • Podpisy złożone. Los stadionu w rękach radnych

Zgodnie z zapowiedzią, podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Szczecin, Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin "Portowcy" złożyło projekt uchwały wraz z podpisami kibiców na ręce nowego przewodniczącego. Wraz z uchwałą i jej uzasadnieniem fani Pogoni złożyli ostatecznie 15400 podpisów. Do wzięcia uchwały pod uwagę Rady Miasta potrzebnych było jedynie 400 podpisów.


- Liczymy na to, że wezmą Państwo pod uwagę naszą propozycję. Wszystko dokładnie opisane jest w uchwale i jej uzasadnieniu. Raz jeszcze liczę na Państwa rozsądek - mówił do radnych Prezes SKPS Maciej Kasprzyk.

W trakcie składania podpisów i krótkiego wystąpienia przedstawicieli SKPS na sali obecny był wiceprezydent Krzysztof Soska i Dyrektor wydziału sportu - Piotr Dykiert.

Uchwała przygotowana przez kibiców obliguje Prezydenta Piotra Krzystka do wzięcia pod uwagę budowy zupełnie nowego obiektu piłkarskiego w pobliżu obecnej lokalizacji lub na terenach gminy Kołbaskowo, obok centrum handlowego Auchan. Aby tak się stało uchwała musi zostać przegłosowana pozytywnie przez radnych.

Kiedy głosowanie?

Szansa na głosowanie nad uchwałą jest już podczas grudniowej sesji Rady Miasta. Wszystko zależy od szybkości prac. Podpisy muszą najpierw zostać sprawdzone w bazie adresowej Urzędu. Osoby podpisane na liście muszą znajdować się w spisie wyborców Szczecina. Następnie uchwała oceniana będzie przez prawniczkę Biura Rady Miasta. Po sprawdzeniu i poprawieniu ewentualnych błędów, projekt tafi do porządku obrad. Jest szansa, że stanie się to w grudniu. W międzyczasie projektem zajmować będą się odpowiednie komisje w Urzędzie: Budżetu, Sportu, Rozwoju i Budownictwa. Ich opinie będą jedynie pomocniczymi.

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 1577

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...