Aktualności

  • Maciej Kasprzyk: Modernizacja będzie droższa niż planują

Jeśli nadal są tacy, któzy myślą, że o stadion walczy banda łysych wyrostków nie mająca w tym temacie podstawowej wiedzy - muszą zmienić swój światopogląd. Kibice to przekrój całego społeczeństwa, a więc i ludzie wykoształceni, elokwentni i mający olbrzymią wiedzę w temacie stadionów. Takim przykładem jest Maciej Kasprzyk, Prezes Stowarzyszenia Kibiców Pogoni Szczecin "Portowcy", który w środę gościł w programie "rozmowy pod krawatem".


W "Rozmowie pod krawatem" Kasprzyk przywoływał przykłady innych miast, w których władze nie budowały nowych stadionów, a przebudowywały stare.

- Mamy jako Szczecin to szczęście w nieszczęściu, że możemy uczyć się na cudzych błędach. Większość miast ma już stadiony, albo bardzo zaawansowane przebudowy. Skorzystajmy z ich doświadczeń i nie pchajmy się w coś, co nie przyniesie efektu. Żadna modernizacja stadionu, która odbyła się w Polsce, nie zamknęła się w kwocie początkowej - wyjaśnia Kasprzyk.

- Tak było m.in. w Krakowie. Modernizacja miała kosztować niecałe 400 milionów, kosztowała prawie 550. Te różnice pomiędzy szacunkami a kosztami rzeczywistymi wzbudzają największe obawy - dodaje Kasprzyk.

- Mamy bardzo sprzeczne informacje co do faktycznej końcowej kwoty. Pojawia się 120-140 milionów, a my mamy potwierdzone informacje, że takiego stadionu nie da się wybudować nawet za 180 mln zł - twierdzi Maciej Kasprzyk ze Stowarzyszenia Kibiców Pogoni "Portowcy".

CAŁĄ ROZMOWĘ ZOBACZYSZ TUTAJ!

tekst alternatywny

DOŁĄCZ DO NAS NA WHATSAPP! KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: Radio Szczecin
Wyświetleń: 2040
Tu podaj tekst alternatywny


Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...