Pogoń Szczecin przegrała na własnym stadionie z Lechem Poznań 0:2. Portowcom zabrakło przede wszystkim skuteczności, aby zawiązać jakąkolwiek walkę z obecnym Mistrzem Polski. Do bramki Pogoni trafiał dzisiaj Kasper Hamalainen oraz Łukasz Trałka.

Od początku agresywnym pressingiem zaczęli Portowcy, co przełożyło się na grę z długiej piłki przez gości. O dziwo to Pogoń więcej rozgrywała, a Lech raczej liczył na swoją szansę z kontrataków. W 11. minucie Lech jak na Mistrza Polski przystało przeprowadził świetną akcję. Na lewej stronie dobrze podłączył się Kadar, który zagrał w pole karne, w piłkę najpierw nie trafił Pawłowski, ale za nim był jeszcze Hamalainen, który z małą pomocą Jarosława Fojuta wpakował piłkę do siatki. Od razu próbowali odpowiedzieć gospodarze, ale źle trafił w futbolówkę Murwaski i przeniósł ją nad bramką Burica. Ataki gości trwały najlepsze. Prze dobra okazją stanął Pawłowski, który technicznym strzałem próbował pokonać Słowika, ale pomylił się naprawdę nieznacznie. Chwilę później uderzał jeszcze Lovrencsics, ale zbyt lekko i pewnie złapał to Słowik. W 36. minucie wydawało się, że piłka wpadnie do bramki Burica, ale na końcu akcji ostatecznie znalazł się w niej tylko Adam Frączczak. Przed końcem pierwszej połowy próbował jeszcze Aka, ale jego strzał trafił prosto w bramkarza gości.

Podobnie jak pierwszą połowę i drugą Portowcy rozpoczęli z animuszem. W 53. minucie świetny rajd środkiem boiska przeprowadził Małecki. Jego pierwsze uderzenie obronił Burić, a przy dobitce piłka minęła minimalnie bramkę Lecha. Odpowiedzieli natychmiast goście, a konkretnie Pawłowski, który zagrał wypieszczoną piłkę do Hamalainena, a ten minął się z nią o centymetry. Dwie minuty później już cieszyli się z bramki kibice Pogoni, ale w idelnej sytuacji, będąc kilka metrów od bramki chybił Frączczak. Skutecznie jednak odgryzł się Lech i w 63. minucie po dośrodkownaniu z rzutu wolnego Lovrencsisca trafił Łukasz trałka. Po straconej drugiej bramce zapał Portowców opadł i spotkanie bardzo się uspokoiło. Do końca meczu nic wartego uwagi już się nie wydarzyło.

Pogoń Szczecin - Lech Poznań 0:2

0:1 Kasper Hamalainen 11"

0:2 Łukasz Trałka 63"

Żółte kartki: Lewandowski, Matras, Listkowski, Fojut (Pogoń), Kadar, Arajuuri (Lech)

Pogoń: Słowik – Rudol, Czerwiński, Fojut, Lewandowski – Rafał Murawski, Matras – Frączczak, Akahoshi (68" Walski), Małecki (77" Murayama) – Listkowski (68" Przybecki)

Lech: Burić – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Kádár – Tetteh, Trałka – Lovrencsics, Linetty (73" Gajos), Pawłowski (83" Formella) – Hämäläinen (85" Thomalla)

Autor: Łukasz Lubkowski