Aktualności

  • Piotr Krzystek: Żaden projekt nie będzie tańszy od naszej modernizacji

We wtorkowych "Rozmowach pod krawatem" gościem Radia Szczecin i redaktora Tomasza Chacińskiego był Prezydent Szczecina Piotr Krzystek. Jednym z tematów rozmowy był oczywiście stadion Pogoni Szczecin.


W poprzednim tygodniu na ręce przewodniczącego Rady Miasta złożony został projekt uchwały przez kibiców. Prezydent zapewnił, że liczy się ze zdaniem każdej grupy mieszkańców i do dyskusji dojdzie podczas sesji Rady Miasta.

- Każda grupa mieszkańców, która przychodzi do nas z pomysłem wymaga rozważenia i dyskusji. Będziemy rozmawiali podczas sesji Rady Miasta i przedstawiali argumenty za i przeciw, takim, a nie innym rozwiązaniom - mówił Piotr Krzystek. - Przygotowujemy dokumentację dotyczącą modernizacji obiektu przy Twardowskiego. Będzie ona gotowa na przełomie roku. Wtedy poznamy wstępne szacunkowe koszty tej realizacji i musimy sobie odpowiedzieć na kilka zasadniczych pytań. Pytanie pierwsze: czy chcemy szybkiej realizacji, czy chcemy ją odkładać w czasie? Pytanie drugie: Czy stać nas na takie przedsięwzięcie?

Co stanie się jeśli koszty modernizacji według dokumentacji będą znacznie wyższe niż mówi się o nich teraz?

- Problem polega na tym, że wydatki, które już planujemy dla Szczecina - są wysokie. Trzeba pamiętać, że każde zwiększanie kwoty do 200, 250 milionów bo takie kwoty padają to ograniczenie rozwoju inwestycyjnego w innym miejscu. Musimy wtedy zrezygnować z czegoś innego i to jest odpowiedzialność nas wszystkich - tłumaczył w rozmowie Prezydent - To co jest w tej chwili przygotowywane to jest realna koncepcja. To jest możliwe do uruchomienia już w roku 2016, możemy wejść już wtedy na plac budowy. Wiemy to stąd, że będziemy mieli gotową dokumentację pozwalającą na ogłoszenie przetargu i mamy to zabudżetowane. Nie ma takiej możliwości abyśmy w Szczecinie wybudowowali nowy stadion w cenie modernizacji, która jest w tej chwili przygotowywana.

Redaktor Chaciński zapytał także o to, czy prawdą jest, że Prezes Pogoni Jarosław Mroczek, szuka możliwości współfinansowania budowy nowego obiektu i czy taki pomysł został przedstawiony Urzędowi.

- Nie znam koncepcji w której cały ostateczny koszt nie spadłby na miasto. Wiem, że Prezes Mroczek poszukuje jakiegoś pomysłu, jednak z tego co wiem to finalnie koszt i tak w całości obciąży budżet miasta. Wstępne propozycje Prezes Mroczek przedkładał Panu Sosce, one jednak nie są na tyle dopracowane, aby było można o nich mówić - dodał Krzystek.

CAŁEJ ROZMOWY POSŁUCHAĆ MOŻNA TUTAJ!

tekst alternatywny

DOŁĄCZ DO NAS NA WHATSAPP! KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: Radio Szczecin
Wyświetleń: 1599

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...