Aktualności

25 listopada w życie weszła nowelizacja ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Jeden z jej punktów zakłada, że kibic będzie mógł nabyć bilet na mecz bez posiadania karty kibica. Jednak i tak będzie musiał pozostawić w klubowym systemie swoje dane: imię, nazwisko i PESEL.


- Rozwiązanie idzie w dobrym kierunku. Kluby Ekstraklasy wnioskowały o dalej idące zmiany. Uchwała została uchwalona w takim kształcie, jednak będziemy rozmawiali, aby kolejne punkty zostały do niej wprowadzone. Nie tylko łatwiejszy zakup biletów, ale aby ustawa pozwoliła na większą dostępność ludzi do stadionu. Ludzie dalej i tak będą musieli się zarejestrować, czy na stadionie, czy poprzez internet - tłumaczył na antenie Radia Szczecin dyrektor ds. organizacji i bezpieczeństwa Pogoni Szczecin, Konrad Szczawiński.

Klub czyni starania, aby kibice w Szczecinie mieli taką możliwość już w lutym, podczas pierwszego meczu w nowym roku. Musi zostać jednak spełnionych kilka warunków.

- System na naszym stadionie jest sprzed 4 lat i on zakładał obsługę kart kibica. Czytniki, które rejestrują wejście kibica na stadion, odczytują jedynie kartę. W tym momencie nie jesteśmy w stanie w pełni korzystać z możliwości tej ustawy. Rozwiązaniem, które chcemy wprowadzić, są czytniki dowodów osobistych. Wystąpiliśmy w sprawie sfinansowania tego do właściciela stadionu, czyli Urzędu Miasta Szczecin. Wtedy bilet będzie ważny jedynie z dokumentem potwierdzającym tożsamość. Ochrona na stadionie będzie musiała odczytać bilet i sprawdzić dokument. Poprosiliśmy dlatego Urząd o sfinansowanie tej inwestycji. Urząd przekazał sprawę do rozpatrzenia do MOSRiR. Teraz trwają negocjacje. Mamy nadzieję, że na pierwszym meczu przynajmniej na części kołowrotków taki system zostanie zainstalowany - dodał Konrad Szczawiński.

DOŁĄCZ DO NAS NA WHATSAPP! KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 3532

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...