Aktualności

  • Śląsk liczy na przełamanie z Pogonią

Pogoń i Śląsk zajmowałyby ostatnie miejsce w tabeli gdyby ta składała się jedynie z ostatnich pięciu kolejek ligowych. Oba zespoły przechodzą kryzys i liczą, że w sobotę uda się go przełamać.


- Umówmy się, w piłce nożnej wszyscy atakują i wszyscy bronią. W akacjach ofensywnych musi brać udział więcej zawodników. Do tego dążymy, bo naszym problemem jest to, że zdobywamy mało bramek. Ważne jest jak będziemy biegać, walczyć. Na boisko musi wyjść pewna siebie i zaangażowana drużyna - mówi w rozmowie z serwisem slasknet.com trener Tadeusz Pawłowski.

Trener Pawłowski mocnych punktów Pogoni upatruje w środkowych pomocnikach, którzy decydują o grze ofensywnej i dobrze grającej obronie.

- Jest to dobrze zorganizowany zespół w defensywie, dysponujący szybką kontrą. Na pewno rytm nadają dwaj środkowi pomocnicy. Uważam, jednak że są jak najbardziej do pokonania. Choć w swoich szeregach mają graczy doświadczonych, ogranych w lidze - dodał Pawłowski.

Według trenera Śląska jest to dla jego drużyny kluczowy mecz, który może przywrócić nadzieję na walkę o "ósemkę".

- Myślę, że jest to kluczowy mecz, bo teoretycznie wciąż mamy szansę na pierwszą ósemkę. Chłopcom potrzebny jest zastrzyk optymizmu, pewności siebie. To może dać nam zwycięstwo z Pogonią. Mecz bez wątpienia z gatunku ciężkich. Przede wszystkim jeśli chodzi o psychikę. Musimy wygrać i tu nie ma dyskusji. Myślę, że zespół stanie na wysokości zadania i zdobędziemy trzy punkty - mówił z nadzieją trener Śląska.

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: slasknet.com
Wyświetleń: 1537

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...