Mimo, że Portowców czeka jeszcze prawie niecały miesiąc gry w piłkę to na odpoczynek może udać się już kilku zawodników wypożyczonych z Pogoni, ponieważ w ten weekend odbyła się ostatnia kolejka w I i II lidze w tym roku.

Na początku trzeba wspomnieć o powrocie do asystowania Dawida Korta, który w spotkaniu z Olimpią Grudziądz zaliczył w tym sezonie swoją 11 asystę. Jego drużyna ostatecznie zremisowała i rok kończy na 11. miejscu w ligowej tabeli. Z informacji jakie do nas docierają wydaje się, że o kolejne asysty Korta w I lidze będzie na wiosnę ciężko.

Boiska ponownie nie powąchał w tej kolejce Krystian Rudnicki, który nie został nawet powołany do meczowej 18 na spotkanie Kluczborka z Zawiszą Bydgoszcz.

Filip Kozłowski nadal utrzymuje miejsce w pierwszym składzie Rozwoju Katowice. Niestety jego zespół po chwili lepszej gry powrócił do przegrywania. Tym razem lepsze okazały się Wigry Suwałki – bezpośredni rywal Rozwoju w walce o utrzymanie.

W Stargardzie przy 200 kibicach dość niespodziewanie, bo aż 5:0 wygrali Błękitni z Okocimskim Brzesko. Miejsce w podstawowym składzie stracił Patryk Bednarski i na boisku pojawił się dopiero na ostatnie pięć minut. Od pierwszej minuty wystąpił natomiast Jakub Okuszko.

W Ekstraklasie kolejny raz bramki Górnika Zabrze bronił Radosław Janukiewicz. Wydawało się, że podopieczni Leszka Ojrzyńskiego w końcu zdobędą trzy punkty, ale w ostatnich minutach wyrównującą bramkę dla Górnika Łęczna zdobył Łukasz Mierzejewski.