Pogoń Szczecin przegrywa na własnym stadionie z Wisłą Kraków 0:3. Katem Portowców został ponownie Paweł Brożek, który strzelił dwie bramki. Podopieczni Dariusza Wdowczyka polegli po raz pierwszy w sezonie.

Pierwszą dobrą okazję w spotkaniu przeprowadzili goście. Dobre dośrodkowanie z prawej strony doszło do Garguły, ale na szczęście uderzenie z kilku metrów pomocnika Wisły zostało zablokowane. Podopieczni Franciszka Smudy szli za ciosem i chwilę później po strzale z 16. metra piłkę nad poprzeczką przeniósł Brożek. Pogoń odpowiedziała w 10. minucie, kiedy Zwoliński podał przed bramkę do Małeckiego, ale byłego Wiślaka zablokował Głowacki. W 25. minucie po faulu Matyni z rzutu wolnego pięknym strzałem Janukiewicza pokonał Semir Stilić. Pogoń szybko próbowała odpowiedzieć. Długą piłkę zaatakował Zwoliński i staranował go na 20. metrze Buchalik. Sędzia jednak nie odgwizdał faulu, mimo że z perspektywy trybun wydaje się, że piłki nie dotknął bramkarz Wisły. 10 minut później szybka wymiana piłki pomiędzy Stilicem i Brożkiem i ten drugi pewnie mija Janukiewicza i strzela drugą bramkę dla gości. Jeszcze przed przerwą po rzucie rożnym głową próbował pokonać Buchalika Zwoliński, ale trafił prosto w niego. Chwilę później Szymon Marciniak zakończył pierwsza połowę spotkania.

Dariusz Wdowczyk szybko zareagował na zły wynik i w przerwie zmienił już dwóch zawodników. Rogalski i Bąk zastąpili Dąbrowskiego i słabego jak zawsze Matrasa. Kolejna klepka Wisły i sam na sam z Radkiem stanął Stilic, ale dobrze zatrzymał go bramkarz Pogoni. 15 minut po przerwie pokazał się Bąk, który z kilkunastu metrów strzelił na bramkę i końcami palców sparował piłkę Buchalik. Chwilę później kolejna szybka akcja Wisły, którą zamykał Brożek, ale jego uderzenie piętką minęło bramkę. W 75. minucie strata Murawskiego i kolejny kontratak gości, który pewnym strzałem wykańcza Brożek. Portowcy przez cały czas byli bezsilni i mieli kłopoty ze stworzeniem sytuacji bramkowych. Kilka minut przed ostatnim gwizdkiem z wolnego uderzał jeszcze Rogalski, ale trafił prosto w Buchalika. Do końca spotkania podopiecznym Dariusza Wdowczyka udało się nie stracić więcej bramek.

Pogoń Szczecin – Wisła Kraków 0:3 (0:2)

0:1 Semir Stilić 25’

0:2 Paweł Brożek 35’

0:3 Paweł Brożek 74’

Pogoń: Janukiewicz – Rudol, Golla, Hernani, Matynia – Fraczczak, Murawski, Dąbrowski (45’ Bąk) ,Matras (45’ Rogalski), Małecki – Zwoliński (58’ Kun)

Wisła: Buchalik – Burliga, Głowacki, Dudka, Sadlok – Garguła (85’ Sarki), Uryga, Jankowski, Stilić, Boguski (88’ Zając)– Brożek.

Żółta kartka: Wojciech Golla (Pogoń) Stilić, Jankowski (Wisła)