W miniony weekend wielu wypożyczonych Portowców dostało szansę gry w swoich klubach, zarówno ci z I jaki i II ligi. Ponadto szansę debiutu w nowym zespole otrzymał Mateusz Lewandowski.

Na boiskach I ligi w barwach Floty Świnoujście mógł się zaprezentować Dawid Kort, który w 59. minucie pojawił się w miejsce Pawła Lisowskiego. Młody pomocnik chwilę po wejściu na boisko zaliczył asystę przy bramce Charlesa Nwaogu. Z kolei całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Kamil Zieliński. W innym spotkaniu Dolcan Ząbki zremisował z Chojniczanką Chojnice. W ekipie Dolcanu wystąpili od pierwszego gwizdka arbitra Julien Tadrowski, który obejrzał żółty kartonik oraz Norbert Neumann. W 86. minucie w miejsce młodego napastnika pojawił się były zawodnik szczecińskiej Pogoni – Tomasz Chałas.

Zawodnicy Rozwoju Katowice przerwali serię pięciu zwycięstw z rzędu MKS – u Kluczbork. W tym spotkaniu trzykrotnie futbolówkę z własnej bramki musiał wyciągać Krystian Rudnicki, który rozegrał pełne 90 minut. Tyle samo czasu na murawie spędził Mateusz Wilk. Młody zawodnik niewiele pokazał a jego Limanovia przegrała na własnym stadionie aż 1:5 z Kotwicą Kołobrzeg. Złą serię przegranych meczów przełamali gracze Błękitnych, którzy pokonali 1:0 Puszczę Niepołomice. W barwach gospodarzy całe spotkanie rozegrał Sebastian Murawski. Ponadto do 84. minuty na boisku obecny był również Oskar Fijałkowski.

Szansę debiutu we włoskiej Virtusie Entella otrzymał Mateusz Lewandowski, który wystąpił od pierwszego gwizdka sędziego. Mecz 1. Kolejki Serie B zakończyło się zwycięstwem Bari (0:2) a młody obrońca spędził na murawie 82 minuty.

Autor: Tomasz Smoter