Aktualności

Powoli opada kurz po klęsce Portowców w Białymstoku. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Jagielloni 5:0. Debiut w seniorskiej drużynie Pogoni zaliczył Kamil Wojtkowski, który na boisku pojawił się w drugiej połowie. To właśnie młodego pomocnika postanowiliśmy wziąć pod lupę.


Kamil Wojtkowski jest wychowankiem OSiR – u Sokołowa Podlaskiego. Następnie przez kilka lat występował w juniorskich drużynach Legii Warszawa. Do Szczecina trafił w ubiegłym sezonie. Od początku obecnych rozgrywek młody pomocnik trenuje z pierwszym zespołem. W tym czasie Kamil grał w narodowej reprezentacji Polski m.in. do lat 16 oraz 17. Pojawiając się na boisku w Białymstoku Wojtkowski został najmłodszym debiutantem w barwach Pogoni w najwyższej klasie rozgrywkowej. W chwili wejścia na murawę pomocnik liczył sobie 16 lat i 234 dni.


Wojtkowski zmienił w 58. minucie Ricardo Nunesa. W tym czasie tablica wyników wskazywała rezultat 3:0 dla gospodarzy. Od początku, kiedy młody pomocnik pojawił się na boisku widać było zaangażowanie w jego poczynaniach. Nie zraził go wynik meczu, ponadto nie bał się brać odpowiedzialności na własne barki, kiedy była taka możliwość. Przykładem może być 64. minuta, kiedy to mimo ataku przeciwnika nie bał się przytrzymać futbolówkę i przerzucić ją na skrzydło, dając szansę rozegrania akcji Portowcom. Chwilę później po złym podaniu piłki, momentalnie udało mu się ją odzyskać. Niemalże za każdym razem starał się pokazywać do gry, choć partnerzy z drużyny nieczęsto korzystali z jego usług. Minutę przed zakończeniem doliczonego czasu gry Kamil zdecydował się na indywidualną akcję, po której wpadł w pole karne gospodarzy. Zabrakło ostatniego, dobrego podania, choć sama akcja mogła się podobać.


Kamil Wojtkowski, który na boisku spędził niewiele ponad pół godziny z pewnością był jednym z jaśniejszych punktów drużyny Dariusza Wdowczyka. Trzeba przyznać, że pomimo fatalnego rezultatu, młody rozgrywający wykorzystał swoją szansę. Walczył, nie bał się pojedynków z rosłymi obrońcami Jagi. W tym niedługim czasie, który otrzymał od szkoleniowca Kamil udowodnił, że ambicji mu nie brakuje. Oby tylko otrzymywał szansę gry w kolejnych spotkaniach, by mógł rozwijać swój talent, a także by swoją grą dawał radość kibicom Dumy Pomorza.


Statystyki Kamila Wojtkowskiego w meczu z Jagiellonią:

Strzały celne: 0
Strzały niecelne: 0
Podania celne: 10
Podania niecelne: 3
Odbiory: 2
Straty: 1
Faule: 0
Faulowany: 0
Czas gry: 32 minuty

tekst alternatywny

Autor: Tomasz Smoter
Żródło: własne
Wyświetleń: 2496

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...