W derbach województwa zachodniopomorskiego górą była Pogoń. Portowcy pokonali Bałtyk Koszalin 3:0.

Pogoń przystąpiła do meczu osłabiona. Z powodu absencji za kartki nie grali Sebastian Kowalczyk, Oskar Czapliński, Błażej Chouwer i Paweł Marczuk. Mecz zaczął się od ataków Bałtyku. Przyjezdni zdobyli gola nawet gola, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Pogoń odpowiedziała groźnym strzałem Patryka Paczuka. W 26. minucie zawodnicy Pawła Crettiego (na zdjęciu) objęli prowadzenie. Błąd obrony Bałtyku wykorzystał Michał Stańczyk, który pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce z narożnika pola karnego.

W drugiej połowie sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Tuż po wznowieniu gry mógł podwyższyć Jakub Kuzko. Stoper zbyt lekko dobijał strzał jednego z napastników i bramkarz wyłapał piłkę na linii bramkowej. Długo utrzymywał się wynik z pierwszej połowy. Dopiero pod koniec meczu bramkarze mieli więcej pracy. Najpierw wyrównać mogli gości. Strzał spoza pola karnego minimalnie minął słupek. W końcówce do Pogoni uśmiechnęło się szczęście. Najpierw Patryk Paczuk znalazł się w odpowiednim miejscu po odbiciu strzału Szymona Kurczaka. Piłka spadła napastnikowi pod nogi i nie dał szans bramkarzowi. Gol na 3:0 padł po kontrze, którą wykończył wprowadzony przed chwilą, Tomasz Borucki.