W rozegranym w niedzielę meczu młodzi Portowcy pokonali na swoim stadionie bydgoskiego Zawiszę 2:1. Dla Pogoni na listę strzelców wpisali się Bartosik i Kowalczyk.

Od początku spotkania gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Obydwie drużyny nie stworzyły sobie zbyt dużo sytuacji do strzelenia bramki. Przełamanie nadeszło tuż przed przerwą. Po nieudanym strzale Chouwera piłkę przejął Bartosik i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gości.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od kilku groźnych sytuacji po obu stronach boiska. Najpierw po rzucie rożnym piłkę z linii bramkowej Pogoni wybił Paczuk, a następnie w polu karnym Zawiszy faulowany był Giec. Do jedenastki podszedł Kowalczyk, który pewnie pokonał golkipera bydgoszczan. Przyjezdni szybko odpowiedzieli również trafieniem z karnego, którego sędzia podyktował po tym, jak jeden z zawodników gospodarzy zagrał piłkę ręką.

W dalszej części meczu atakowali goście, lecz nie zdołali zagrozić Portowcom. Pod koniec szansę na zdobycie bramki miał jeszcze Paczuk. Bramkarz Zawiszy wyszedł przed pole karne i popełnił błąd, jednak naprawił go chwilę później, doganiając piłkę uderzoną głową przez napastnika Portowców i wybijając ją tuż przed linią. Kilka minut przed końcem spotkania drugą żółtą kartkę otrzymał Zieliński, lecz nie miało to wpływu na końcowy wynik i trzy punkty zostały w Szczecinie.