Aktualności

  • Kibice Pogoni na wyjazdach - jesień 2014 (FOTO)

W niedzielę przyglądaliśmy się grupom kibicowskim, które wraz za swoją drużyną zawitały do Szczecina. Jak na tym tle wypadają kibice Pogoni? W jakich ilościach jeżdżą za swoją drużyną?


Na pierwszy mecz wyjazdowy do Bielska kibice Pogoni wybrać się nie mogli. Miało to związek z ciągłą przebudową stadionu Podbeskidzia. Pierwszy wyjazd Portowcy zaliczyli do Kielc, gdzie stawili się w 190 osób.

Kolejna okazja wyjazdowa to wycieczka do Poznania, czyli najbliższy wyjazd dla fanów Pogoni w trakcie sezonu. Wyjazd organizowany własnymi środkami transportu pozwolił na uzbieranie 980 kibiców w sektorze gości.

Poznań był tylko przetarciem, gdyż prawdziwymtestem z fanatyzmu była wyprawa do Łęcznej, która oddalona od Szczecina jest o 615 kilometrów. Fanatycy Pogoni test zdali wyśmienicie i na lubelszczyźnie stawili się 353 osoby!

Na kolejny wyjazd do Gdańska, Portowcy wybrali się pociągiem specjalnym. W klatce zameldowali się w 443 osoby.

Po meczu z Lechią pierwsza podróż w ramach Pucharu Polski. Mecz w Ząbkach zobaczyło około 80 kibiców w środku tygodnia.

Kolejny wyjazd w centralne rejony kraju - do Bełchatowa. Kibice nie zawiedli i odwiedzili stadion beniaminka w 340 osób.

Na kolejny wyjazd, do Białegostoku Portowcy pojechać nie mogli. Do ostatniej chwili trwały próby nacisku na otwarcie sektora gości dla kibiców Pogoni na nowym stadionie, jednak ostateczna decyzja zapadła zbyt późno. Następnie piłkarze Pogoni mierzyli się w ramach Pucharu Polski z Legią w Warszawie. Tam Portowców nie zabrakło mimo rozgrywania meczu w środku tygodnia.

Kilka dni po meczu z Legią, zespół rozgrywał mecz ligowy w Zabrzu. Stadion Górnika znajduje się obecnie w przebudowie, jednak dzięki uprzejmości miejscowych Portowcy mogli dopingować swój zespół w 138 osób. 

Kolejnym miejscem kibicowskiej podróży był Wrocław. Fani Dumy Pomorza znów zorganizowali pociąg specjalny, którym do stolicy Dolnego Śląska wybrało się 750 osób. Za odpalenie pirotechniki podczas tego psotkania kibice Pogoni nie mogli wybrać się na ostatni mecz w tym roku w Gliwicach.

Kibice Pogoni na wyjeździe Jesień 2014

Podbeskidzie - zamknięty sektor gości
Korona Kielce - 190 osób
Lech Poznań - 980 osób
Górnik Łęczna - 353 osoby
Lechia Gdańsk - 443 osoby
Dolcan Ząbki (PP) - ok. 80 osób
GKS Bełchatów - 340 osób
Jagiellonia Białystok - zamknięty sektor gości
Legia Warszawa (PP) - ok. 200 osób
Górnik Zabrze - 138 osób (zamknięty sektor)
Śląsk Wrocław - 750 osób
Piast Gliwice - zakaz

tekst alternatywny

DOŁĄCZ DO NAS NA WHATSAPP! KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 2045

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...