Aktualności

Liczna grupa granatowo-bordowej młodzieży rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu z I zespołem. Na inauguracyjnym treningu pojawiło się aż siedemnastu wychowanków Akademii – w tym aż siedmiu debiutantów.


W gronie podopiecznych trenera Jensa Gustafssona nie brakuje zawodników, którzy przez ostatnie lata ugruntowywali swoją pozycję w I zespole. Kolejny ekstraklasowy sezon rozpoczęli Kacper Smoliński, Marcel Wędrychowski, Olaf Korczakowski, Adrian Przyborek czy Patryk Paryzek. W kadrze znaleźli się również – czekający wciąż na debiut – Axel Holewiński i Antoni Klukowski (na zdjęciu) – a także powracający z wypożyczeń Jakub Lis i Kacper Łukasiak.

Kolejną szansę przekonania do siebie szkoleniowca Dumy Pomorza otrzymał Mateusz Kaczorek. Osiemnastoletni pomocnik już zimą dołączył do kadry I zespołu, ale po zgrupowaniu w tureckim Belek został ponownie przesunięty do trzecioligowych rezerw. W rundzie wiosennej rozegrał osiem spotkań w drugim zespole, dokładając do nich cztery występy w Centralnej Lidze Juniorów U19.

Spośród nowych twarzy z pewnością najbardziej doświadczonym zawodnikiem jest Mateusz Bąk. Kolejny przedstawiciel znakomitego rocznika 2003 w drodze na seniorski poziom sięgał po brązowy medal mistrzostw Polski trampkarzy, a także po złoto w kategorii juniorów starszych. Na swoim koncie ma również występy w UEFA Youth League przeciwko Deportivo la Coruña. 21-letni skrzydłowy ostatnie lata spędził w drugim zespole, w którym rozegrał łącznie ponad 60 meczów.

Jako pełnoletni zawodnik do I zespołu wchodzi również Martin Rachubiński. Osiemnastoletni skrzydłowy w ostatnim sezonie rozegrał komplet 30 spotkań w Centralnej Lidze Juniorów, w których strzelił dwanaście bramek, czym zapracował na miano najlepszego strzelca Dumy Pomorza. Na swoim koncie ma również dwa występy na seniorskim poziomie w barwach trzecioligowych rezerw Pogoni – w meczach z Flotą Świnoujście i Unią Swarzędz.

Miesiąc po swoich siedemnastych urodzinach szansę treningów z I zespołem otrzymał również Maciej Wojciechowski. Pomocnik Dumy Pomorza, który na Twardowskiego trafił przed dwoma laty z Akademii Piłkarskiej Reissa, przez ostatni sezon łączył występy w Centralnej Lidze Juniorów U17 z rywalizacją w drużynie juniorów starszych. Na swoim koncie zapisał łącznie 32 występy w których zanotował pięć trafień. Na finiszu minionego sezonu Wojciechowski rozegrał również trzy mecze na seniorskim poziomie w trzecioligowych rezerwach.

Od pierwszego dnia z I zespołem trenują również szesnastoletni Michał Osowski, Maksymilian Jóźwiak, Natan Waligóra i Oliwier Siniawski. Cała czwórka przez ostatni sezon łączyła występy w Centralnej Lidze Juniorów U17 z rywalizacją w drużynie juniorów starszych. Osowski jest nominalnym bocznym pomocnikiem, Jóźwiak będzie rywalizował o miejsce w środku pola, natomiast Waligóra oraz Siniawski dołączą do grona napastników. Każdy z nich ma za sobą występy w reprezentacjach Polski U15 oraz U16.

DOŁĄCZ DO NAS NA WHATSAPP! KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Pogoń Szczecin SA
Żródło: własne
Wyświetleń: 3267

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...