W sobotnie przedpołudnie zawodnicy Dumy Pomorza rozegrali swój czwarty sparing podczas pobytu w Gniewinie. Tym razem przeciwnikiem Pogoni była Chojniczanka Chojnice, w której składzie wystąpił m.in. Przemysław Pietruszka. Z kolei w zespole Pogoni wystąpili Tomasz Lisowski oraz testowany Leonardo. Mecz kontrolny zakończył się zwycięstwem Portowców 2:1.

Piłkarze Pogoni rozpoczęli spotkanie od mocnego uderzenia. Już w 3. minucie bramkę zdobył Takuya Murayama, który po indywidualnej akcji umieścił piłkę przy słupku bramki graczy z Chojnic. Po objęciu prowadzenia Portowcy nie zwolnili gry i szukali okazji do zdobycia kolejnych goli. Na bramkę golkipera Chojniczanki uderzali m.in. Zwoliński, Bąk oraz Murayama. Nieoczekiwanie pod koniec pierwszej części gry rywale przeprowadzili kontratak, po którym Dąbrowski nie dogonił swojego przeciwnika i faulował w polu karnym. Sędzia wskazał na wapno, a jedenastkę na bramkę wyrównującą zamienił zawodnik Chojniczanki. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

Na drugą część spotkania trener Wdowczyk desygnował zupełnie inną jedenastkę. Na boisku pojawiła się szczecińska młodzież, testowany Leonardo oraz Edi Andradina. Młodzi Portowcy starali się pokazać szkoleniowcowi Dumy Pomorza. Swoich szans szukali m.in. Walski i Kun. Ostatecznie piłkarzom Pogoni udało się zdobyć zwycięską bramkę, a gola na 2:1 zdobył.. Edi Andradina! Po podaniu Dominika Kuna Brazylijczyk przebiegł kilkanaście metrów i oddał strzał nie do obrony. Chwilę później starali się odpowiedzieć gracze z Chojnic, ale strzał rywala pewnie obronił Dawid Kudła.

Pogoń Szczecin - Chojniczanka Chojnice 2:1 (1:1)
1:0 - Takuya Murayama 3"
1:1 - ?
2:1 - Edi Andradina 80"

Pogoń w I połowie: Radosław Janukiewicz – Sebastian Rudol, Maciej Dąbrowski, Hernani, Tomasz Lisowski, Mateusz Lewandowski – Rafał Murawski, Mateusz Matras, Takuya Murayama, Jakub Bąk – Łukasz Zwoliński.

Pogoń w II połowie: Dawid Kudła - Leonardo, Wojciech Golla, Sebastian Murawski, Paweł Marczuk - Andrzej Kotłowski, Edi Andradina, Michał Walski, Dominik Kun, Hubert Matynia - Kamil Wojtkowski.

Żródło: własne/Pogoń Szczecin SA