Aktualności

  • Oddajmy wspólnie hołd Żołnierzom Wyklętym!

1 marca ulicami Szczecina przejdą uczestnicy organizowanego od kilku lat Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Każdego roku maszeruje liczna grupa fanów Dumy Pomorza. Wierzymy, że tym razem będzie ich jeszcze więcej.


W roku 2011 Sejm uchwalił ustawę o ustanowieniu dnia 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia w 1951 w mokotowskim więzieniu komuniści strzałem w tył głowy zamordowali przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość – Łukasza Cieplińskiego i jego towarzyszy walki. Tworzyli oni ostatnie kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 roku dzieło Armii Krajowej.

Już jutro Lokalni Patrioci z naszego miasta uczczą pamięć Żołnierzy Wyklętych, czyli tych, którzy w latach 1944 – 1963 walczyli z komunistycznym okupantem, często oddając życie za Polskę.

Szczeciński Marsz Żołnierzy Wyklętych, który jest organizowany przez Porozumienie Środowisk Patriotycznych oraz szczeciński oddział Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana”, rozpocznie się o godzinie 17 na Placu Grunwaldzkim, gdzie odbędzie się m. in. Apel Poległych. Następnie uczestnicy Marszu udadzą się do szczecińskiej Katedry, w której została zaplanowana uroczysta Msza Święta.

Z pewnością nie zabraknie osób, dla których hasło: „Patriotyczna Pogoń Szczecin” coś znaczy. Jeśli chcesz oddać hołd Żołnierzom Wyklętym, przyjdź na Plac Grunwaldzki.

Szczeciński Marsz Żołnierzy Wyklętych

Plac Grunwaldzki, godz. 17.

1 marca 2015

tekst alternatywny

Autor: Tomasz Smoter
Żródło: własne
Wyświetleń: 1404

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...