Aktualności

  • Pogoń w roli faworyta podejmie beniaminka

Już w poniedziałek Portowcy wystąpią trzeci raz w tym roku w rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy. To trzecia szansa na komplet punktów, którego naszym zawodnikom nie udało się do tej pory zdobyć. Szansa największa z dotychczasowych. Po spotkania z Lechem i Wisłą, do Szczecina przyjeżdża beniaminek z Łęcznej.


Co prawda w pierwszym spotkaniu w tym sezonie Górnik okazał się lepszy od Pogoni, ale na pewno faworytem poniedziałkowej potyczki jest nasz zespół. Zawodnicy z Łęcznej w dwóch pierwszych kolejkach uciułali zaledwie jeden punkt remisując na wyjeździe z Zawiszą i ulegając u siebie Górnikowi Zabrze. Beniaminek zajmuje aktualnie 13. miejsce w tabeli i traci do Pogoni 4 punkty. Portowcy, wzmocnieni Akahoshim, z pewnością wyjdą na to spotkanie tylko z jedną myślą – żeby zdobyć 3 punkty. Poprzednie wyniki pozostawiły pewien niedosyt a i wypadałoby przerwać serię 3 meczów bez zwycięstwa.

Pogoń przystepuje do meczu z Górnikiem w zupełnie innej sytuacji kadrowej niż do poprzedniego meczu w Krakowie. Wcześniej wspomnieliśmy o wzmocnieniu Akahoshim, ale warto pamiętać, że do kadry wraca też pauzujący za kartki w poprzednim meczu Sebastian Rudol.

- Teraz z pewnością więcej będzie ataku pozycyjnego. Łęczna bardzo dobrze broni i czeka na wyprowadzanie szybkich kontr. Trzeba będzie uchronić się od błedów w rozegraniu. Musimy spodziewać się, że defensywa Górnika to będzie twardy beton. Jesteśmy jednak na to przygotowani, trenowaliśmy pewne systemy, które powinny nam w tym pomóc. Jednak w porównaniu do poprzednich spotkań, ten mecz będzie diametralnie inny - tłumaczył na łamach naszego serwisu w sobotniej rozmowie trener Kocian.

Pogoń musi przygotować się na to, że w tym meczu będzie zmuszona atakować i bronić się przed kontrami. Górnik nie zagra w Szczecinie tak odważnie jak Lech, czy Wisła w Krakowie. Zespół Jana Kociana jest zdecydowanym faworytem poniedziałkowego pojedynku. Sts.pl za każdą postawioną na Pogoń złotówkę zapłaci 1.90 zł. Za zwycięstwo Łęcznej zarobić można zdecydowanie więcej, bo aż 3.81.

Nasi piłkarze rzucili też przed meczem wyzwanie swoim fanom. Obiecali ufundować na kolejny mecz z Lechią 10 tysięcy balonów do przygotowania oprawy meczowej, jeśli w poniedziałek na trybunach zasiądzie 7584 osób. To, czy piłkarze będą musieli się solidnie wykosztować na rzecz oprawy, zależy tylko od nas!

22. kolejka T-Mobile Ekstraklasy
Pogoń Szczecin - Górnik Łęczna
stadion im. Floriana Krygiera w Szczecinie
02.03.2015, godzina 18:00

tekst alternatywny

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 1395

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...