Redaktor Tomasz Włodarczyk i portal Meczyki.pl potwierdził nasze informacje o tym, że Kellyn Acosta jest blisko tego, aby zostać piłkarzem Pogoni Szczecin. Dodatkowo poznaliśmy więcej szczegółów "dealu".
- Acosta był Chicago Fire na gwiazdorskim kontrakcie. Jego roczna pensja w USA wynosiła około 1,7 mln euro! Jak udźwignęła go Pogoń? Dzięki specjalnym przepisom MLS (wykup kontraktu przez ligę) zawodnik otrzyma całe pozostałe wynagrodzenie, a Pogoń Szczecin ma mu płacić ok. 300 tysięcy euro za sezon - czytamy w portalu Meczyki.pl. - Dla Portowców to kolejny ciekawy ruch i duże nazwisko w kadrze - po Samie Greenwoodzie i Benjaminie Mendym. Acosta to potrzebny na pozycję defensywnego pomocnika zawodnik. Wnosi ogromne doświadczenie do zespołu. Pytanie, czy udźwignie oczekiwania. Anglik i Francuz to na razie bardziej gwiazdy ligi na papierze, niż na boisku.
Piłkarz jest już po testach medycznych. Jego kontrakt ma obowiązywać do czerwca 2027 roku.
Uwaga!
Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.