W czwartek wieczorem Pogoń Szczecin poinformowała o pozyskaniu kolejnego piłkarza. To 23-letni Hussein Ali, reprezentant Iraku, który urodził się i wychował w Szwecji. Co piłkarz mówił chwilę po podpisaniu umowy?
- Po pierwsze, jestem szczęśliwy i podekscytowany, że tu jestem. Chciałbym bardzo podziękowac prezesowi, dyrektorowi zarządzającemu i reszcie zarządu za to, że do tego doszło. Cieszy mnie perspektywa grania tutaj. Są tu wspaniali kibice. Jest tu również bardzo dobra drużyna, która kończyła ostatnie sezony wysoko w tabeli. Oraz dwukrotnie była w finale pucharu - mówi Ali.
Piłkarz ostatnie trzy lata spędził w Holandii i z pewnością nie zalicza tego czasu do specjalnie udanych. Nie grał wiele i liczy na odbudowę w Pogoni. Zawodnik władzom Dumy Pomorza polecony został między innymi przez zawodnika, który latem był łączony z klubami Ekstraklasy. To Alireza Jahanbakhsh, kapitan i 95-krotny reprezentant Iranu. Zna się on bardzo dobrze z Alexem Haditaghim.
- Wiem, że wcześniej byli tu zawodnicy ze Skandynawii. Teraz też są tu Skandynawowie. Znam również zawodnika z reprezentacji Iraku, który gra w tej lidze. Wiem od nich, że to liga w której liczy się siła, w której jest dużo biegania, sprintów, pressingu. Podobnie jest w lidze w Szwecji, ale tu jest wyższy poziom - mówi dalej Ali.
Przed Pogonią kolejne ligowe wyzwania. Najnowszy nabytek ma też swoje cele do zrealizowania.
- Razem z drużyną chcę wygrywać mecze. Mam nadzieję wygrywać trofea. Indywidualnie chcę grać jak najwięcej i rozwijać się. Do tego dawać asysty, zapewniać czyste konta i strzelać gole - dodaje.
Uwaga!
Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.