Aktualności

  • Badania drugiej drużyny na ekstraklasowym poziomie

We wtorek piłkarze drugiej drużyny przeszli kompleksowe badania w Centrum Badań Strukturalno-Funkcjonalnych Człowieka Wydziału Kultury Fizycznej Uniwersytetu Szczecińskiego.


To nie pierwszy raz, gdy zawodnicy Pogoni II są objęci tak szerokim i szczegółowym zakresem badań. Dzięki porozumieniu klubu z uniwersytetem jest to jednak możliwe. Dane pozyskane z badań pozwalają sztabi szkoleniowemu II zespołu w jeszcze bardziej wydajny sposób pracować z piłkarzami. Nie jest nadużyciem stwierdzenie, że Pogoń II Szczecin korzysta w tym zakresie z technologii, do której nie ma dostępu wiele klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy. 

- Wyniki takich badań po pierwsze dokładnie pokazują nam, "w którym miejscu" jest dany zawodnik, ale też pomagają przygotować zindywidualizowany plan - mówi absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, współpracujący także z drugą drużyną analityk motoryczny Łukasz Rosiński. - Technologia, z której możemy korzystać w Centrum Badań Strukturalno-Funkcjonalnych Człowieka jest bardzo zaawansowana, ale też wznosi naszą pracę z drużyną na jeszcze wyższy poziom. 

Tego lata, poza I i II drużyną Pogoni Szczecin, po raz pierwszy w historii, programem badań w centrum objęta została też kobieca drużyna Dumy Pomorza. 

DOŁĄCZ DO NAS NA WHATSAPP! KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Pogoń Szczecin SA
Żródło: własne
Wyświetleń: 1270

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...