Pogoń Szczecin w swoim drugim meczu sparingowym rozegranym na Cyprze zremisowała bezbramkowo z Uralem Jekaterynburg 0:0.

Spotkanie rozpoczęło się od przewagi zespołu z ligi Rosyjskiej. Już w 8. minucie spotkania Portowcy odetchnęli z ulgą gdy po strzale doświadczonego Romana Pawluczenki z dystansu piłka odbiła się od słupka bramki Jakuba Słowika. Pogoń nie miała w kolejnych minutach wiele do powiedzenia. To rywale częściej byli w posiadaniu piłki i ją wymieniali. Dopiero w 22. minucie meczu okazję do oddania dobrego strzału miał Frączczak, ale obronił go Zabolotny. Przed przerwą jeszcze zakotłowało się w polu karnym Pogoni, ale obie drużyny schodziły na przerwę bez strzelonych bramek na koncie.

Drugą część meczu Portowcy rozpoczęli z siedmioma zmianami w składzie. Już na początku gry piłka odbiła się od poprzeczki bramki Pogoni, ale sędzia dopatrzył się też spalonego w tej sytuacji. 10 minut później zaatakowali Portowcy, jednak strzał Zwolińskiego poszybował nieznacznie nad bramką. Kolejne minuty przynosiły akcje podbramkowe, jednak ani jeden, ani drugi zespół nie mógł poradzić sobie z bramkowym wykończeniem. Siedem minut przed końcem Portowcy mogli wyjść na prowadzenie. Matras dograł piłkę do Zwolińskiego, ten obrócił się z futbolówką i oddał strzał, który niestety zatrzymał się tylko na słupku. Końcówka przynosiła kolejne akcje Portowców. Chwilę później Zwoliński główkował po dośrodkowaniu Lewandowskiego, ale nieznacznie chybił.

Na Cyprze Portowcy rozegrają jeszcze jeden sparing. Mecz z FK Rad Belgrad odbędzie się we wtorek 31 stycznia. Dwa dni później Portowcy wrócą do Polski i do pierwszego wiosennego meczu przygotowywać się będą na własnych obiektach.

Pogoń Szczecin - Ural Jekateryburg 0:0 (0:0)

Pogoń Szczecin: Słowik (67' Kudła) - Rapa (46' Niepsuj), Rudol, Fojut (46' Matras), Nunes (46' Lewandowski) - Kitano (46' Listkowski), Tsintsadze (70' Obst), Murawski (75' Piotrowski), Drygas (46' Kort), Gyurcso (46' Kowalczyk) - Frączczak (46' Zwoliński)

Ural Jekateryburg: Zabolotny - Kułakow, Dinfa, Balażić, Dimitrov - Fidler, Danstev, Lungu, Bicfalvi, Lomakin - Pawluczenko

Żródło: Pogoń Szczecin SA