Niedziela, środek lata, 15:30... najgorszy czas do rozgrywania meczów piłkarskich. Inaczej jednak twierdzą stacje telewizyjne oraz zarząd ligi. Efekty widzieliśmy dziś w Szczecinie na boisku. To znaczy mało co widzieliśmy. Co gorsza wakacyjny klimat poczuł również Jarosław Fojut, który sprezentował bramkę Jagiellonii.

Pierwszą dobrą okazję w meczu mieli Portowcy. Łukasz Zwoliński otrzymał prostopadłe podanie z głębi pola, popędził pod bramkę Jagiellonii ale minimalnie niecelnie podał do Korta. Ten musiał zwolnić akcje, która ostatecznie została zakończona lekkim strzałem Gyurcso. Zwolak musiał opuścić boisko przed upływem pierwszego kwadransa. Dopadł go uraz mięśniowy. W 29. minucie Portowcy mieli wymarzoną okazję do wyjścia na prowadzenie. Strzał Korta z linii bramkowej wybił jeden z obrońców gości. Jeszcze przed przerwą w dobrej okazji piłkę nad poprzeczką przeniósł strzałem głową Adam Frączczak a jeszcze kolejny jego strzał głową nie został zamknięty przez kolegę ustawionego na dalszym słupku. Jedną jedyną okazję do interwencji miał Łukasz Załuska, w doliczonym czasie gry. Świetnym wyjściem powstrzymał napastnika Jagi w pojedynku 1 na 1.

Druga połowa mogła się rozpocząć od straty bramki. W ostatniej chwili Nunes ofiarnym wślizgiem zablokował strzał Ćernycha. W 55. minucie ładnie na skrzydło do Rapy dograł Rudol, ten dośrodkował a strzałem szczupakiem (niestety niecelnym) zakończył Muraś. W 72. minucie na strzał z ostrego kąta zdecydował się Formella i to mogło się opłacić. Jego strzał z trudem obronił Kelemen. Od tego momentu zawodnicy "jechali na rezerwie" i nie potrafili stworzyć żadnej wartej odnotowania akcji. Kiedy każdemu wydawało się, że mecz zakończy się remisem stało się coś czego mało kto się raczej spodziewał. Fojut stracił piłkę blisko pola karnego, a wykorzystał to Sheridan, który pewnie w sytuacji sam na sam pokonał Załuskę. To zdarzenie zadecydowało o całym wyniku meczu.

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 0:1

0:1 Sheridan 90'

Żółte kartki: Listkowski, Rudol (Pogoń) - Burliga (Jagiellonia)

Czerwona kartka: Burliga (Jagiellonia)

POGOŃ: Załuska - Rapa, Fojut, Rudol, Nunes - Formella, Murawski (73’ Listkowski), Hołota, Kort, Gyurcso (84' Kowalczyk) - Zwoliński (14’ Frączczak).

Jagiellonia: Kelemen - Burliga, Runje, Guti, Guilherme - Novikovas (76' Komvhenowsky), Grzyb, Romanczuk, Ćernych (70’ Świderski), Pispiśil - Sekulski (60’ Sheridan).

Autor: Patryk Baliński