• Bomba Korta nie wystarczyła. Tylko remis z Koroną

Pogoń niestety nie zadowoliła swoich fanów pierwszym meczem na własnym stadionie. 1:1 w meczu z Koroną Kielce zostało skwitowane gwizdami z trybun.

Od pierwszych minut do ataku ruszyła Pogoń. Bardzo blisko szczęścia już na początku byli Jakub Czerwiński i Łukasz Zwoliński. Taki stan meczu utrzymał się 20. minuty spotkania mimo kolejnych ataków. Wtedy na atomowy strzał z dystansu zdecydował się Dawid Kort i nie dał szan Peskoviciowi. To zmusiło Koronę do ataków. Najpierw po uderzeniu głową w poprzeczkę trafił Diaw, a na 10 minut przed końcem pierwszej części meczu blisko wykorzystania błędu Słowika był Sekulski, ale trafił w słupek. Gościom udało się jednak wyrównać tuż przed przerwą. Pylypczuk przy biernej asyście obrońców wpadł w pole karne i bez problemu skierował piłkę do bramki.

W drugiej części meczu od początku mogliśmy ogląda grę spokojniejszą i bez wyraźnej przewagi żadnej ze stron. Mimo, że Pogoń utrzymywała się więcej przy piłce nie przynosiło to klarownych sytuacji strzeleckich. Nieskładne akcje z obu stron ciągnęły się w nieskończoność. W trakcie drugiej części meczu zarówno Pogoń jak i Korona nie stworzyły sytuacji bramkowej po której wynik mógłby się zmienić.

Pogoń Szczecin - Korona Kielce 1:1 (1:1)
1:0 Dawid Kort 20'
1:1 Serhij Pylypczuk 43'

Pogoń Szczecin: 1. Jakub Słowik – 9. Adam Frączczak, 4. Jakub Czerwiński, 3. Jarosław Fojut, 77. Ricardo Nunes – 11. Spas Delev (65' 21. Sebastian Rudol), 6. Rafał Murawski, 14. Kamil Drygas (68' 23. Mateusz Matras), 10. Dawid Kort (79' 27. Takafumi Akahoshi), 7. Adam Gyurcso – 93. Łukasz Zwoliński

Korona Kielce: 30. Michal Peskovic - 26. Bartosz Rymaniak, 23. Elhadji Pape Diaw, 32. Radek Dejmek (k), 19. Ken Kallaste - 28. Vladislavs Gabovs (87' 11. Tomasz Zając), 27. Rafał Grzelak, 8. Mateusz Możdzeń (65' 7. Marcin Cebula), 10. Nabil Aankour, 5. Serhij Pylypczuk - 44. Łukasz Sekulski (60' 77. Michał Przybyła)