Juniorzy starsi Pogoni Szczecin przegrali pierwszy mecz 1:4 w Centralnej Lidze Juniorów Starszych z Zagłębiem Lubin. - Dobrze zaczęliśmy to spotkanie - przyznał Paweł Cretti. - Mieliśmy pomysł na grę i atakowaliśmy bramkę rywala. Stworzyliśmy kilka groźnych sytuacji ze stałych fragmentów gry.

Najbliższy trafienia w pierwszej połowie był Sebastian Nagel, który najlepiej odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu Damiana Pawłowskiego. Obrońca uderzył na bramkę, a bramkarz popisał się instynktowną interwencją.

Pierwszy gol padł w 39. minucie, a jego autorem był Krzysztof Staśkiewicz, który popisał się indywidualną akcją i wyprowadził lubinan na prowadzenie. Po kwadransie przerwy lepiej zaczęli młodzi Portowcy, którzy w 55. minucie wyrównali. Błażej Starzycki strzelił na bramkę, a piłka odbiła się od ręki obrońcy i sędzia wskazał na wapno. Pewnym wykonawcą jedenastki był Szymon Waleński.

- Graliśmy do końca - powiedział Paweł Cretti. - Z kolei rywale wyprowadzali kontry, po których zdobywali gole. Nie możemy szukać usprawiedliwienia. Musimy umieć sobie radzić w takich sytuacjach. Pokazaliśmy determinację, ale jesteśmy niezadowoleni z wyniku.

W drugiej połowie młodzi piłkarze Zagłębia zdobyli trzy trafienia i wywalczyli trzy punkty. Podopieczni Pawła Crettiego następne spotkanie zagrają w Szczecinie z Lechią Gdańsk.