To było piękne zakończenie weekendowych spotkań. W hicie 15. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Starszych Pogoń Szczecin pokonała 4:1 Lecha Poznań. Gole dla młodych Portowców strzelili: Rafał Maćkowski, Stanisław Wawrzynowicz, Gracjan Jaroch i Aron Stasiak.

Pierwszą połowę zawodnicy obu zespołów rozpoczęli ostrożnie. Pierwsze groźne strzały padły kolejno w 19. i 21. minucie. Oddali je Maćkowski z rzutu wolnego oraz Szymon Jopek zza pola karnego.

Chwilę później poznanianie byli bliscy objęcia prowadzenia. Tymoteusz Klupś przejął piłkę na prawym skrzydle, zszedł do środka i huknął na bramkę Mikołaja Brylewskiego. Tylko słupek uchronił szczecinian przed stratą gola.

Po przerwie zmienił się obraz gry. Lechici zaczęli agresywniej, lecz młodzi Portowcy przetrzymali chwilowy napór i w 59. minucie objęli prowadzenie. Indywidualną akcją popisał się Mateusz Bochnak. Minął dwóch rywali i podał do Maćkowskiego, który silnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Bartoszowi Mrozkowi.

Nagroda za najpiękniejsze trafienie powędrowała do Wawrzynowicza, który chwilę później uderzył z 30. metra i wpakował piłkę pod poprzeczkę.

Lechici z biegiem czasu byli coraz bliżej bramki kontaktowej, ale Klupś drugi raz trafił futbolówką w słupek. Co nie udało się jemu, powiodło się Markowi Mrózowi.

Obie drużyny co rusz stwarzały bardzo groźne sytuacje. Chwilę po bramce Lecha na listę strzelców mógł wpisać się Stasiak, lecz jego strzał głową był niecelny. W 75. minucie młodzi Portowcy szybko wznowili grę z autu. Piłka powędrowała do Jarocha, który obrócił się z obrońcą na plecach i zdobył kolejne trafienie.

Ostatnie słowo należało do Stasiaka, który wpakował futbolówkę do siatki z woleja z najbliższej odległości. Trzy punkty zdobyte w niedzielę sprawiły, że do lidera - Lecha, szczecinianie tracą jedno oczko. W następnej kolejce podopieczni Pawła Crettiego zagrają z Wartą Poznań.