Podopieczni Pawła Crettiego - po bezbramkowym remisie z Wartą Poznań - od pierwszych minut ruszyli na FC Academy Wrocław, co zaowocowało zwycięstwem. Młodzi Portowcy wygrali 2:1, a na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Michał Górzyński.

Pierwszym sygnałem do ataku było uderzenie głową Mateusza Bochnaka po dośrodkowaniu Szymona Waleńskiego. Z kolei chwilę później zza pola karnego strzelał Jędrzej Kujawa, ale piłka poleciała nad poprzeczką.

Górzyński blisko gola był już w 24. minucie. To wtedy - w zamieszaniu w polu karnym - dobijał jeden ze strzałów kolegi i tylko instynktowna obrona Mateusza Górskiego uchroniła wrocławian przed stratą bramki.

Napastnik zanotował trafienie tuż przed przerwą pewnym uderzeniem z 7. metra. Prowadzenie mogłoby być wyższe, ale chwilę później piłka po strzale Waleńskiego z rzutu wolnego odbiła się od słupka.

W drugiej połowie podopieczni Crettiego nie zwolnili tempa. Już w 47. minucie gola mógł zdobyć Damian Pawłowski, który z 10. metra huknął z woleja, ale futbolówka w nieznacznej odległości minęła poprzeczkę. W tej części meczu Górzyński zdobył kolejne trafienie. Tym razem wykorzystał dobre podanie Sebastiana Kowalczyka.

Ostatnie słowo należało jednak do gości. W 89. minucie Krystian Pasternak wykorzystał błąd defensywy i zdobył gola dla wrocławian. Następne spotkanie młodzi Portowcy zagrają w piątek. Pojadą do Zielonej Góry, gdzie zmierzą się z Falubazem.