Aktualności

  • Cracovia odpowiada na słowa Haditaghiego

Cracovia błyskawicznie odpowiedziała na wpis Alexa Haditaghiego w mediach społecznościowych. Pełną treść oświadczenia klubu znajdziecie poniżej.


Oficjalne stanowisko KS Cracovia SA w sprawie wpisu zamieszczonego przez prezesa Pogoni Szczecin Alexa Haditaghiego dotyczącego domniemanego zachowania pracowników Cracovii w trakcie wczorajszego meczu w Szczecinie.

Z dużym niedowierzaniem i ubolewaniem po raz kolejny spotykamy się z publicznym atakiem wymierzonym w nasz Klub oraz naszych pracowników przez prezesa Pogoni Szczecin SA. Wiemy, jak trudne relacje łączą kibiców obu klubów, stąd tym bardziej powinniśmy się starać, by dodatkowo nie zaogniać tej sytuacji.

Prawdą jest, że w dniu meczu prezes KS Cracovia SA Mateusz Dróżdż wraz z dyrektorem skautingu Jarosławem Gambalem otrzymali zaproszenie do loży zarządu Pogoni Szczecin. Nie jest prawdą, że ich przyjazd do Szczecina był wymuszony przez właściciela Klubu. Prezes Dróżdż i dyrektor Gambal udają się na każdy wyjazdowy mecz Cracovii. Na początku meczu prezes Haditaghi wykonał ruch podania ręki w stosunku do prezesa Dróżdża, który spotkał się z odmową. Przyczyną odmowy było jasne i kulturalne zakomunikowanie – publiczne komentowanie na temat klubu KS Cracovia SA. Prezes Pogoni zareagował bardzo negatywnie, w sposób nieprzemyślany i poza wszelkimi normami etycznymi skomentował sytuację i napastował obecnych w loży pracowników KS Cracovia SA. W samym wyzwiskach na dyrektora skautingu Jarosława Gambala nie komentujemy tego zachowania.

W wyniku zaistniałej sytuacji prezes Cracovii wspólnie z przedstawicielem Pogoni ustalili zmianę miejsca, po czym pracownicy Pogoni zaprowadzili przedstawicieli naszego Klubu na trybunę VIP, gdzie były zapewnione miejsca i warunki, by w spokoju i z należytym traktowaniem mogli do końca obejrzeć mecz.

Prezes Haditaghi kilkukrotnie obrażał publicznie Cracovię i jej pracowników. Polska piłka, szczególnie Ekstraklasa, zrobiła duży postęp, bo niezależnie od animozji na trybunach, osoby zarządzające klubami nie przekraczają pewnych granic. Nie będziemy zgadzać się na wprowadzanie reguł i zachowań, które nie są zgodne z tym, co propagujemy jako KS Cracovia SA, a także inne kluby piłkarskie.

Brak podania ręki był jasnym sygnałem prezesa Cracovii i całej jej społeczności, że na takie zachowania się nie zgadzamy. Gest ten nie był skierowany wobec społeczności Pogoni, ponieważ przed meczem prezes Mateusz Dróżdż podał rękę prezesowi Tanowi Keslerowi, a także pogratulował po meczu siedzącym obok kibicom Pogoni Szczecin zwycięstwa.

Nie akceptujemy obrażania żadnej osoby decyzyjnej, oficjalnych profili klubowych i jakichkolwiek zachowań, które są sprzeczne z przekroczeniem norm moralnych i prawnych. Brak podania ręki jest jasnym sygnałem z naszej strony, że nie będziemy przyzwalać na tego typu komentarze czy wypowiedzi medialne.

Jednocześnie jesteśmy wdzięczni za gesty gościnności ze strony przedstawicieli Pogoni, które wczoraj otrzymaliśmy podczas meczu naszych drużyn, ale podkreślamy jeszcze raz - najważniejszym dla nas jest szanować określone wartości.

Z poważaniem,
KS Cracovia SA

Superbet

DOŁĄCZ DO NAS NA WHATSAPP! KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 8380

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.