• Cracovia pokonana, ale o pucharach zapominamy

Pogoń Szczecin po emocjonującym spotkaniu pokonuje Cracovię  3:2. Bramki dla Portowców strzelali: Kort, Frączczak i Zwoliński. Dla Portowców był to ostatni mecz na własnym stadionie w tym sezonie. Niestety, wyniki na innych stadionach były niekorzystne i mimo zwycięstwa straciliśmy szansę na awans do europejskich pucharów.

Od początku do ataku ruszyli gospodarze i już po 120 sekundach idealną sytuację na wyprowadzenie swojego zespołu na prowadzenie miał Kort. Gyurcso wycofał piłkę na 10. metr, ale młody pomocnik uderzył prosto w bramkarza. Cracovia odgryzała się przede wszystkim przy stałych fragmentach gry, w których zawsze groźny był Covilo. W 27. minucie z powietrza ładnie próbował Murawski, ale obok bramki. Chwilę później w końcu piłka wpada do siatki i - co najważniejsze - to bramkarz Cracovii był zmuszony do wyciągania jej z bramki! Murawski świetnie zagrał prostopadle do Gyurcso, który na pełnej szybkości wpadł w pole karne i idealnie odegrał do Korta, który z bliskiej odległości zdobył swoją drugą bramkę w tym sezonie. Do końca pierwszej połowy Portowcy kontrolowali mecz i przeciwnicy nie byli wstanie im poważniej zagrozić.

Przez pierwsze 20 minut drugiej połowy nie działo się praktycznie nic. Przy jednej akcji gości ostre dośrodkowanie z prawej strony Vestenicky’ego próbował zablokować Fojut, ale pechowo umieścił piłkę we własnej bramce. W 71. minucie Murawski w pojedynkę wywalczył jednak rzut karny, który bezproblemowo wykorzystał Adam Frączczak i Portowcy ponownie byli na prowadzeniu. W końcu jednak rzut rożny dla podopiecznych trenera Zielińskiego przynosi efekt. W zamieszaniu podbramkowym piłkę w siatce umieszcza Cetnarski. Odpowiedź Pogoni natychmiastowa i bramkę na 3:2 dla gospodarzy z metra strzela ostatnio krytykowany Łukasz Zwoliński. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Pogoń Szczecin – Cracovia 3:2

1:0 – Kort 30’

1:1 – Fojut 64’ (samobój)

2:1 – Frączczak 73’

2:2 – Cetnarski 80’

3:2 – Zwoliński 82’

Żółte kartki: Budziński, Jaroszyński (Cracovia), Słowik (Pogoń)

Czerwone kartki: Jaroszyński (dwie żółte)

Pogoń Szczecin: Słowik – Frączczak, Czerwiński, Fojut, Lewandowski – Matras, Rafał Murawski  – Gyurcsó (69’ Przybecki), Kort (65’ Zwoliński), Nunes – Dwaliszwili (86’ Obst)

Cracovia: Sandomierski – Deleu (60’ Vestenicky), Polczak, Wołąkiewicz, Jaroszyński – Čovilo, Budziński – Wójcicki, Cetnarski (85’ Zjawiński), Kapustka – Jendrišek (89’ Szewczyk)