Piłkarze Pogoni II Szczecin wracają w nie najlepszych humorach z Chwaszczyna. Przegrali tam 1:2 z miejscowym KS-em po golach Łukasza Kowalskiego i Maksymiliana Hebla. Honorowe trafienie dla Portowców zanotował Gracjan Kuśmierek.

Spotkanie rozpoczęło się źle dla szczecinian, którzy w 3. minucie stracili gola. Po dośrodkowaniu w pole karne - i sporym zamieszaniu - piłka wpadła pod nogi Kowalskiego, który wpakował ją do bramki. Po objęciu prowadzenia chwaszczynianie bronili się i wyprowadzali groźne kontry.

Tuż przed przerwą wyrównać mógł Rafał Maćkowski, który wpadł w pole karne, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońców. Z kolei w 53. minucie gospodarze wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Hebel, który wyszedł sam na sam z Adrianem Hengerem i z zimną krwią wykorzystał sytuację.

Bliski strzelenia kontaktowego gola był Łukasz Zakrzewski, który po wejściu w drugiej połowie uderzył nożycami, lecz piłka odbiła się od poprzeczki, a następnie padła łupem obrońców.

Atakowanie chwaszczynian przyniosło efekt w 81. minucie. Po dośrodkowaniu ze skrzydła w polu karnym najlepiej odnalazł się Kuśmierek, który z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do bramki.

Po dwóch kolejkach podopieczni Pawła Sikory są bez punktów. W następny weekend o pierwszą zdobycz powalczą w Szczecinie z Jarotą Jarocin.