• Ekstraliga: Panie obiły lidera z Katowic

W cieniu meczu męskiego zespołu Pogoni Szczecin doszło w naszym mieście do innego ciekawego pojedynku piłkarskiego. Zawodniczki Dumy Pomorza podejmowały na boisku przy ulicy Kresowej drużynę GKS-u Katowice.

GKS Katowice to dotychczasowy lider rozgrywek Orlen Ekstraligi i zespół ten był faworytem sobotniego starcia. Do przerwy utrzymał się wynik 0:0, ale to zespół gości mógł wyjść na prowadzenie. Radkiewicz jednak obroniła rzut karny. Po przerwie skutecznością popisały się zawodniczki Roberta Dymkowskiego, które strzeliły trzy bramki i niespodziewanie zanotowały trzecią wiosenną wygraną w rozgrywkach.