Aktualności

Gdy rozmawiamy o futbolu bardzo często zachwycamy się pięknymi bramkami czy efektownymi podaniami pomocników, ale zapominamy o najważniejszej formacji każdej drużyny czyli o defensywie. Nie bez powodu mówi się, że obroną zdobywa się tytuły. Jak wiemy Pogoń w minionym sezonie nie wygrała żadnego trofeum, a palącym problemem stała się gra w defensywie. Brniemy dalej z podsumowaniami występów naszych piłkarzy i dziś przyjrzymy się jak w minionym sezonie prezentowała się jedna z czołowych postaci tej formacji czyli Leonardo Koutris.


Leonardo Koutris tak samo jak Linus Wahlqvist dołączył do zespołu Dumy Pomorza podczas zimowego okienka transferowego w sezonie 2022/2023. Podobnie jak Szwed, zanotował on solidne wejście do zespołu zdobywając dwie bramki pokazując przy tym, swą inteligencję boiskową. Przed startem sezonu 2023/2024 oczekiwano, że grecki obrońca mający w CV występy w Lidze Mistrzów w barwach Olympiakosu Pireus stanie się jeszcze ważniejszym ogniwem w drużynie Jensa Gustafssona i będzie radował kibiców Pogoni Szczecin większą liczbą bramek, asyst i  czystych kont. Jak więc wyglądał sezon 2023/2024 w wykonaniu Leonardo Koutrisa?

Grecki obrońca wystąpił w 42 spotkaniach (ESA, PP, UCL). Zdobył jedną bramkę i zanotował trzy asysty, jednak liczby ofensywne w przypadku defensora nie są najważniejsze, priorytetem dla obrońcy powinna być gra w obronie. Jak więc tutaj wypada były reprezentant Grecji? Leonardo między innymi wygrał 62%  pojedynków 1vs1 i około 5 razy na mecz zanotował przechwyt piłki. To jednak są tylko liczby, Koutris w zakończonym niedawno sezonie niejednokrotnie zaprezentował nam bogaty wachlarz swoich nietuzinkowych zagrań i wykazywał się bardzo wysoką inteligencją boiskową, którą między innymi nabył grając w Lidze Mistrzów. Na uznanie zasługuje również fakt, że Koutris znajduje się w czołówce parametrów wydolnościowych i liczby przebiegniętych kilometrów w każdym z meczów. W nowym sezonie 2024/2025 Leonardo Koutris będzie musiał utrzymać ten poziom, ale również dołożyć trochę więcej w ofensywie.

STATYSTYKI:

Gole w lidze: 1
Gole w PP: 0
Gole w UECL: 0
Asysty w lidze: 1
Asysty w PP: 0
Asysty w UECL: 2
Kontakty z piłką na mecz (liga): 70
Celne podania na mecz(liga): 79%
Celne podania na połowie przeciwnika(liga): 70%
Celne podania na własnej połowie(liga): 84%
Przechwyty na mecz(liga): 5
Skuteczność długich piłek (liga): 48%
Dośrodkowania/celne (liga): 112/35
Wygrane główki (liga): 44%
Żółte kartki (liga): 4
Bezpośrednio czerwona kartka (liga) : 0
Dwie żółte kartki = czerwona (liga): 1

tekst alternatywny

DOŁĄCZ DO NAS NA WHATSAPP! KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Dominik Markiewicz
Żródło: własne
Wyświetleń: 4702
Tu podaj tekst alternatywny


Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...