• Gustafsson: To sprawiedliwy wynik

W pierwszym meczu testowym w wielkopolskiej Opalenicy nasza drużyna zremisowała 1:1 z Sigmą Ołomuniec. Co do powiedzenia po zakończeniu spotkania miał trener Jens Gustafsson?

Bramkę dla rywali zdobył w 14. minucie gry Jan Navratil. Dla Pogoni trafił w 84. minucie Patryk Paryzek. - W obu połowach zagraliśmy innymi jedenastkami. Ci piłkarze nigdy wcześniej nie mieli okazji przebywać ze sobą na boisku. Mamy w składzie wielu nowych graczy z Akademii, którzy potrzebują czasu na adaptację. Myślę, że w pierwszej części gry zmagaliśmy się z pewnymi kłopotami. W drugiej wyglądało to nieco lepiej. Koniec końców uważam, że 1:1 to sprawiedliwy wynik. Nasz występ był w porządku. Przy jego ocenie należy brać pod uwagę, w którym miejscu przygotowań się obecnie znajdujemy. Przed tym meczem bardzo ciężko trenowaliśmy. Ogólnie więc spoglądam na to dość pozytywnie - powiedział trener.

W sparingu z Sigmą nie zagrali Fredrik Ulvestad, Benedikt Zech oraz Rafał Kurzawa. - Ulvestad z powodów prywatnych nie trenował z nami przez ostatnie dwa dni. Do drużyny dołączył dziś, nie ma żadnych problemów zdrowotnych. Kurzawa będzie potrzebował nieco więcej czasu, zanim będzie gotowy do gry. Mam nadzieję, że nie potrwa to długo, ale będziemy musieli obserwować go tydzień po tygodniu. Myślę, że będziemy potrzebowali jeszcze około tygodnia, aby ocenić, ile czasu zajmie mu powrót do pełni sił. Co do Benedikta Zecha, to za jego nieobecnością nie kryje się nic poważnego. Spodziewam się zobaczyć go na boisku we wtorek - zdradził trener Jens Gustafsson.

Autor: Pogoń Szczecin SA
Żródło: Pogoń Szczecin SA