Dotychczasowa historia spotkań Pogoni Szczecin z Rakowem Częstochowa nie jest zbyt bogata. Do tej pory zespoły rywalizowały ze sobą 19 razy.
Do pierwszego pojedynku doszło w sezonie 65/66. Pogoń pokonała Raków na własnym stadionie 2:1. Ostatni mecz miał miejsce w Częstochowie. Zakończył się bezbramkowym remisem.
Tylko pięć z dotychczasowych meczów w historii rywalizacji Pogoni z Rakowem kończyły się zwycięstwami Dumy Pomorza. pięć spotkań to remisy, a dziewięć to porażki. Gole? Pogoń strzeliła rywalowi 15 bramek, a straciła 21.
Dwa lata temu Portowcy rywalizowali z Rakowem dwukrotnie. W meczu rozegranym w Szczecinie niespodziewanie lepszy był beniaminek, który nabierał rozpędu. W meczu w Bełchatowie faworytem byli już gospodarze, mimo niższej pozycji w tabeli, ale Portowcy się postawili i mecz zakończył się wynikiem 0:0.
W poprzednim sezonie także oglądaliśmy dwa mecze pomiędzy Pogonią i Rakowem. W Bełchatowie lepsza była Pogoń, która wygrała 1:0 po trafieniu Adriana Benedyczaka, a w rewanżu rozegranym w Szczecinie w ostatniej kolejce sezonu wygrał Raków 3:1. Jedyne trafienie dla Pogoni zanotował Frączczak, a goście odpowiedzieli golami Arsenicia, Lopeza i Araka.
W obecnych rozgrywkach doszło do jednego meczu Pogoni z Rakowem. Jesienią mecz został rozegrany w Częstochowie i zakończył się wynikiem 0:0.
Uwaga!
Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.