Niepotrzebny był wróżbita Maciej do wskazania wyniku przed spotkaniem. Portowcy ponad połowę swoich spotkań zakończyła remisem. Nie inaczej było w pierwszym spotkaniu grupy mistrzowskiej. Portowcy zremisowali - a jakże - 1:1 z Ruchem Chorzów.

Pierwszą świetną okazję mieli goście. Kudła popełnił błąd, po którym bramkę strzelił Mariusz Stępiński. Po chwili okazało się jednak, że był na spalonym. W odpowiedzi świtną akcję skrzydłem przeprowadził Adam Gyurcso. Niestety nikt nie wykorzystał jego podań w polu karnym.  W 24. minucie było już 0:1. Tym razem już zgodnie z przepisami i wielką łatwością swoją 15. bramkę w sezonie strzelił Mariusz Stępiński. Pogoń próbowała wyrównać, natomiast jej ataki wyglądały tak jak we wszystkich dotychczasowych, jesiennych meczach.

Od początku drugiej połowy na płacu zameldowali się Dwaliszwili i Listkowski. Ten pierwszy od razu miał dobrą sytuację do strzelenia gola. Uderzył obok słupka. Wyrównał niesforny Rafał Murawski. Całą akcję wypracował Dwaliszwili, uwagę obrońcy ściągnął Frączczak a Murawski z bliska wepchnął piłkę do bramki. Przez większość część czasu to Pogoń atakowała i starała się zmienić wynik na swoją korzyść. Dobry strzał oddał między innymi Mateusz Matras. W 75. minucie stuprocentową sytuację miał Adam Frączczak. Niestety z pięciu metrów trafił w Putnockiego. Chwilę później świetnie w pole karne dograł Gyurcso. Strzał Aki został zablokowany.

POGOŃ SZCZECIN 1:1 RUCH CHORZÓW
0:1 - 25' Stępiński
1:1 - 59' Murawski

Pogoń Szczecin:  Kudła - Frączczak, Rudol, Fojut, Nunes - Akahoshi, Matras, Murawski, Kort(46' Listkowski), Gyurcso - Zwoliński(46' Dwaliszwili).

Ruch Chorzów: Putnocky - Konczkowski, Grodzicki, Koj, Oleksy(57' Szyndrowski) - Moneta(81' Zieńczuk), Surma, Hanzel, Lipski, Podgórski - Stępiński.

kartki: Rudol(żółte)

Autor: Patryk Baliński