Aktualności

  • Jankowicz: Najmocniejsze treningi już były

Mówi się, że piłkarze zimą budują bazę fizyczną i wytrzymałościową na cały rok. Jak to wygląda w Pogoni Szczecin?


- Trenerzy Moskal, Musiał i Sikora analizują grę pod względem zadań taktycznych. Ja z trenerem Burytą skupiam się na sferze motorycznej. Liczy się kila aspektów. Pierwsza ocena to ta subiektywna. Po prostu widzimy jak zawodnicy poruszają się po boisku. Później jest ta obiektywna, czyli monitorowanie przez sprzęt, który mają na sobie i zbiera on dane. Trzecia ocena to rozmowa z zawodnikami. Jest więc kilka płaszczyzn. Po przeanalizowaniu każdej z nich mogę powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni z dwóch spotkań na Cyprze. Uważam, że obraliśmy dobrą drogę i idziemy w górę. Oczywiście, zmęczenie narasta i nie każdy mecz na takim zmęczeniu zagrany będzie w optymalny sposób. Musimy wplatać regenerację, choć o to trudno na zgrupowaniu, gdy są po dwa treningi dziennie. Mamy mnóstwo rzeczy do wykonania. Nie tylko motorycznych, ale także piłkarskich i taktycznych. To wymaga objętości, a ona w połączeniu z intensywnością tworzą efekt zmęczenia - powiedział w rozmowie z oficjalnym serwisem klubu trener Piotr Jankowicz.

Największą pracę pod względem fizycznym piłkarze wykonać musieli w trakcie obozu w Pogorzelicy. Nie oznacza to jednak, że na Cyprze zaplanowane mają jedynie treningi taktyczne.

- Teoretycznie najbardziej intensywny moment już mieliśmy, ale w praktyce może to tak nie wyglądać, bo cały czas nakłada się wysiłek. Najmocniejsze treningi już więc były, ale potrzebny jest moment na regenerację. Nie było jeszcze dłuższej przerwy, więc oni to cały czas odczuwają. Dopiero wtedy będą czuć się bardziej komfortowo, gdy chwilę odetchną. To wymaga czasu. Ważne jest też, żeby cały czas w treningu były bodźce, ponieważ zupełny ich brak spowodowałby zaprzepaszczenie tej pracy - dodał trener od przygotowania fizycznego.

Pogoń podąża zgodnie z wytyczonym wcześniej planem. Trenerzy wykonują założoną pracę, która przynieść efekty już w okresie startowym.

- Trening piłkarski też kształtuje, przede wszystkim wytrzymałość. Fazę mocy i siły robimy na osobnych zajęciach, ale wytrzymałość można wykonywać z piłką. Całe szczęście, że można to połączyć. Pracujemy też często na siłowni, zachowujemy ciągłość od zgrupowania w Pogorzelicy. Działamy według plany ustalonego na początku przygotowań - mówi Jankowicz.

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: Pogoń Szczecin SA
Wyświetleń: 3717

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...