Aktualności

Nowa runda, inna pozycja. Dotychczas grający najczęściej w ataku Seiya Kitano z Pogoni Szczecin szykowany jest do występów na boku pomocy. Japoński napastnik we wszystkich trzech sparingach rozegranych podczas zimowego okresu przygotowawczego biegał jako skrzydłowy – dwukrotnie z prawej, raz z lewej strony.


Zmiana pozycji Azjaty ma związek z poszukiwaniami następcy Spasa Delewa, który dopiero dochodzi do zdrowia po kontuzji kolana i są niewielkie szanse, że będzie gotowy na pierwsze wiosenne mecze. – Obecnie brakuje nam klasycznych skrzydłowych, więc szukamy innych rozwiązań. Seiya może z powodzeniem grać zarówno w ataku, jak i na obu skrzydłach. Występy w pomocy nie są dla niego nowością – tłumaczy w rozmowie z „PS” trener Kazimierz Moskal.

Kitano miał bardzo dobry początek sezonu, wywalczył miejsce w podstawowym składzie Portowców i strzelił gola, ale potem usiadł na ławce. Problemem Japończyka były braki taktyczne – często tylko przez pierwszych kilkanaście minut spotkania realizował założenia, następnie zaczynał biegać, jak mu się podobało. To było kłopotem, kiedy Pogoń broniła. – Pamiętajmy, że to młody chłopak, wciąż się uczy, biorę na to poprawkę. Bardziej doświadczonym zawodnikom w ferworze walki zdarzało się zapominać o taktyce – broni piłkarza Moskal.

WIĘCEJ PRZECZYTASZ TUTAJ!

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: Przegląd Sportowy
Wyświetleń: 6949

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...