Aktualności

  • Komu najbliższej do Ekstraklasy z jej zaplecza?

Walka o ligowe punkty toczy się nie tylko w PKO BP Ekstralasie, ale i na jej zapleczu. Kto dziś jest najbliżej gry w PKO BP Ekstraklasie w kolejnym sezonie z dzisiejszego grona pierwszoligowców?


W 1. lidze drużyny rozegrały do tej pory po 15 spotkań. Patrząc w tabelę wysnuć można jeden wniosek. Dziś nie ma tam wyraźnego faworyta, a zestawieniu panuje ogromny ścisk. Po 15. seriach gier liderem jest Arka Gdynia, ale zajmująca siódme miejsce w stawce Wisła Płock ma tylko o sześć punktów mniej.

Arka obecnie notuje bardzo dobrą serię i dzięki temu wyprzedziła rewelację początku sezonu - Odrę Opole, która aktualnie jest na drugiej pozycji w tabeli. Miejsca barażowe na ten moment okupują zespoły Lechii Gdańsk, Górnika Łęczna, GKS-u Tychy i Miedzi Legnica.

Ścisk w tabeli powoduje jednak, że o grze w PKO BP Ekstraklasie myśleć wciąż mogą nawet Polonia Warszawa czy Stal Rzeszów. Dziś te kluby zajmują miejsca 12 i 13, a do pozycji dającej grę w barażach tracą jedynie sześć oczek. Nie jest wcale wykluczone, że gdy spojrzymy na tabelę na koniec roku, to na czele stawki sytuacja może być zupełnie inna.

1. Arka 29
2. Odra 27
-----
3. Lechia 26
4. Górnik Ł. 26
5. GKS Tychy 24
6. Miedź 24
-----
7. Wisła P. 23
8. Motor 23
9. Wisła K. 22
10. Bruk-Bet 20
11. GKS Katowice 20
12. Polonia W. 18
13. Stal Rzeszów 18
14. Chrobry 15
15. Znicz 14
-----
16. Resovia 14
17. Podbeskidzie 13
18. Zagłębie S. 11

tekst alternatywny

DOŁĄCZ DO NAS NA WHATSAPP! KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 2442

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...