Aktualności

Stało się to, czego wielu oczekiwało i spodziewało się po piątkowym meczu Pogoni Szczecin ze Śląskiem Wrocław. Pracę stracił trener Dumy Pomorza - Maciej Skorża.


Klub poinformował, że tymczasowo zajęcia z zespołem prowadzić będzie asystent Skorży - Rafał Janas. Powody rozstania ze Skorżą krótko dla Radia Szczecin skomentował Prezes Jarosław Mroczek.

- Wystarczy spojrzeć w tabelę. Innych przyczyn nie ma. Nie możemy sobie pozwolić na luksus przegrywania - powiedział Mroczek.

Ruszyła już karuzela nazwisk potencjalnych trenerów, którzy mogliby Skorżę zastąpić. Najczęściej wymienia się nazwiska Marcina Kaczmarka i Jacka Magiery.

Ten pierwszy był już trenerem Pogoni, gdy ta powstawała z kolan i prowadził ją w rundzie jesiennej, gdy Portowcy grali w czwartej lidze. Pozostawił zespół na pierwszym miejscu w tabeli, ale pożegnał się z pracą w Szczecinie. Ówczesny zarząd postanowił zatrudnić Mariusza Kurasa, który miał również pełnić rolę "marketingową". Kaczmarek do końca poprzedniego sezonu był trenerem Wisły Płock, z którą awansował wcześniej do Lotto Ekstraklasy.

W przypadku kandydatury Magiery problemem jest to, że trenerem oficjalnie zostać mógłby dopiero w styczniu. Takie są przepisy, że trener który prowadził zespół w tej samej lidze, nie może poprowadzić drugiego w tej samej rundzie. Magiera był jeszcze jesienią trenerem Legii Warszawa.

tekst alternatywny

DOŁĄCZ DO NAS NA WHATSAPP! KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 11941
Tu podaj tekst alternatywny


Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...