• Legia - Pogoń 0:2! Złoty medal bardzo blisko!

Juniorzy Pogoni Szczecin pokonali w pierwszym meczu finałowym Centralnej Ligi Juniorów w Warszawie tamtejszą Legię 2:0. Bramki dla Dumy Pomorza zdobyli Walski i Jaroch.

Już od pierwszych minut spotkania zarysował się pewien schemat spotkania. To młodzi Portowcy prowadzili grę, rozgrywali piłkę i częściej się przy niej utrzymywali. Legia skupiała się na powstrzymywaniu Portowców i szukaniu szans w kontrach. Przewagę udało się udokumentować w 17. minucie meczu, kiedy do bramki gospodarzy trafił Michał Walski. Zawodnik Pogoni odebrał rywalowi piłkę około 25 metrów od bramki gospodarzy i w sytuacji oko w oko z Majeckim, nie dał mu szans. Przewaga Portowców w pierwszej części meczu trwała do około 37. minuty. Wtedy do głosu doszła Legia, która częściej przebywała z piłką na połowie Portowców. To nie przełożyło się jednak na bramki i to Duma Pomorza schodziła do szatni ze skromnym prowadzeniem.

Druga połowa rozpoczęła się od bardzo wyrównanej gry. Legia najcześciej próbowała grać prawą stroną przez Michalaka i to dwa jego uderzenia były najgroźniejsze dla Brzozowskiego. W 57. minucie Pogoń powinna prowadzić 2:0. Blokowany strzał Maćkowskiego spadł pod nogi Jarocha na piątym metrze. Jednak i jego uderzenie obrońcy zdążyli zablokować. Trzy minuty później Waleński dobrze dośrodkował w pole karne do Maćkowskiego, ale ten uderzył nieczysto. 25 minut przed końcem Pogoń znów wykorzystała niefrasobliwość Legii w obronie. Jaroch sprytnie uprzedził obrońcę i znalazł się sam na sam z Majeckim, który nie mógł zrobić nic przy jego uderzeniu. Pogoń była w meczu z Legią zespołem dojrzalszym, który prowadząc dwoma golami, nie pozwolił rywalom już na żadne zagrożenie i do końca kotrolował spotkanie.

Młodzi Portowcy przed meczem rewanżowym wypracowali fantastyczną zaliczkę. Teraz mocno wierzymy w kibiców Dumy Pomorza, że w środę przyjdą, głośnym dopingiem wesprą naszych zawodników, a po meczu wspólnie cieszyć się będziemy z tytułu Mistrza Polski!

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 0:2 (0:1)
0:1 - Walski 17'
0:2 - Jaroch 66'

Legia Warszawa: Majecki - Skowron, Ostrowski (64' Aftyka), Małachowski, Żyro, Bondarenko, Michalak (82' Cichocki), Karbowy (46' Trąbka), Więdłocha (46' Nawotka), Waniek, Leleno

Pogoń Szczecin: Brzozowski - Marczuk, Adamczuk, Kuzko, Waleński - Listkowski (63' Peda), Walski, Piotrowski, Kowalczyk (76' Pawłowski), Maćkowski (67' Kuśmierek) - Jaroch (90' Bartolewski)

Żródło: własne/fot. legia.com