Aktualności

  • Mendy: Chciałbym jeszcze więcej dawać zespołowi

Piłkarze Pogoni Szczecin od kilku dni trenują i przygotowują się do rundy wiosennej. Rundy w której wielu liczyć będzie na Benjamina Mendy'ego. Sam zawodnik mówi klubowym mediom, że dobrze czuje się na starcie przygotowań.


 - Czułem się na tych pierwszych kilku treningach bardzo dobrze. Nasz trener od przygotowania motorycznego, Rafał Buryta, nie dopuścił do tego, byśmy przez okres urlopowy się rozleniwili. Dostaliśmy na okres świąteczny indywidualne rozpiski treningów, więc cały czas pozostawaliśmy w formie. Wróciliśmy do zajęć wszyscy w dobrej dyspozycji i gotowi na to, aby znowu pracować na boisku - podkreśla Francuz.

Jak lewy obrońca spędzał czas przerwy urlopowej?

- Wraz z rodziną byłem w Maroko oraz Dubaju. Miałem tam okazję spędzić dużo cennego czasu z bliskimi i odpocząć. Nie był to jednak czas przeznaczony wyłącznie na odpoczynek, bo sporą część tego okresu przeznaczyłem również na szlifowanie formy - mówi dalej Mendy.

Oczekiwania względem byłego Mistrza Świata wiosną będą duże. Wielu wierzy, że po przepracowaniu okresu przygotowawczego z zespołem zawodnik będzie w stanie nawiązać do czasów swoich najlepszych występów.

- Oczywiście w kolejnych miesiącach chciałbym jeszcze więcej dawać zespołowi. Chciałbym wzmocnić drużynę swoim doświadczeniem zarówno na boisku, jak i poza nim. Zamierzam dawać z siebie sto procent, aby pomóc klubowi ukończyć sezon w ligowej czołówce - twierdzi obrońca. - Zdecydowanie uważam, że ciągle możemy walczyć o puchary. To jest piękno futbolu, że wszystko się może wydarzyć. Z tego co już zdążyłem zauważyć, ta liga jest bardzo wyrównana, bardzo otwarta i każdy ma tu swoje szanse. My musimy być skupieni na sobie, na naszym futbolu i wygrywaniu meczów. Na koniec sezonu podliczymy punkty i zobaczymy, dokąd nas to zaprowadzi.

DOŁĄCZ DO NAS NA WHATSAPP! KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: Pogoń Szczecin SA
Wyświetleń: 5813

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.