Aktualności

  • Młody piłkarz zamienia Pogoń na Sporting Lizbona

Urodzony w 2008 roku Jakub Stasiak odchodzi z Akademii Pogoni. Obrońca przenosi się do Sportingu Lizbona.


Stasiak to zawodnik juniorskich zespołów Pogoni Szczecin. Od pewnego czasu był obserwowany przez skautów Sportingu Lizbona. Po zakończonym sezonie 2023/24 zdecydowano, że zawodnik przeniesie się do Akademii Sportingu Lizbona.

– To duży krok dla Kuby, ale też uważam, że jest na niego gotowy – mówi szef skautingu młodzieżowego Pogoni Szczecin Patryk Dąbrowski. – W sytuacji, gdy rodzina była zdecydowana na przenosiny, a do Portugalii z Kubą uda się na stałe także rodzic, zgodnie z naszą filozofią uznaliśmy, ż nie będziemy blokować tego ruchu.

To nie pierwszy raz, kiedy piłkarz Akademii zamienia Szczecin na Lizbonę. Kilka lat temu z Pogoni do Benfiki trafił Marcel Mendes-Dudziński, który właśnie podpisał kontrakt z Legią Warszawa.

– Wiemy, że nasza Akademia ma dobrą renomę w Europie – kontynuuje Dąbrowski. – To przekłada się też na to, że skautingi poszczególnych klubów robią rozeznanie nie tylko wśród utalentowanych piłkarzy I drużyny Pogoni, ale także wśród zespołów młodzieżowych. Jeśli zawodnik i jego najbliższe otoczenie chcą spróbować czegoś nowego, a nowy klub przedstawia klarowną ścieżkę rozwoju, to nie będziemy za wszelką cenę zatrzymywać go u nas. Sami też prowadzimy aktywny skauting, tyle, że w Polsce i często również spotykamy się z otwartą postawą innych klubów, dzięki czemu do naszej Akademii trafiają utalentowani gracze „z zewnątrz”.

DOŁĄCZ DO NAS NA WHATSAPP! KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Pogoń Szczecin SA
Żródło: własne
Wyświetleń: 5931

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...