Aktualności

Gala i coroczny plebiscyt organizowany przez tygodnik "Piłka Nożna" to nadal najbardziej prestiżowe nagrody w naszej rodzimej piłce. Ligowego lauru w kategorii "ligowiec roku" nigdy dotąd nie zdobył zawodnik Pogoni Szczecin. Teraz szansę ma na to Rafał Murawski.


Kapituła obok Rafała Murawskiego do nagrody nominowała Nemanję Nikolicia, Michała Pazdana, Filipa Starzyńskiego i Konstantina Vassiljewa.

- Najbardziej doświadczony zawodnik Pogoni Szczecin w tym roku skończy 36 lat, a właściwie upływającego czasu po nim nie widać. Zmienił się o tyle, że... strzela więcej goli. Zamiast wraz z wiekiem na boisku się cofać, Murawski idzie do przodu. Rozgrywa, napędza kontrataki, asystuje przy bramkach kolegów, sam jest skutecznym egzekutorem. Cztery gole jesienią, tyle samo wiosną - tak udanego pod tym względem roku nie miał nigdy w karierze. Pogoń finiszowała na mecie poprzedniego sezonu na szóstym miejscu, teraz też jest wysoko.

Nie raz i nie dwa pojawiały się głosy, że Murawskiego powinien zagospodarować Adam Nawałka, bo też tak wytrawnie i mądrze grających pomocników, a przy tym wciąż o nieskazitelnej wydolności, nie ma w Polsce zbyt wielu. Do Pogoni trafił awaryjnie, gdy musiał odejść z Lecha i lepszego transferu Portowcy nie zrobili od lat. Typ specyficzny. Z mediami właściwie nie rozmawia, w ogóle ponoć specjalnie niezbyt rozmowny, w szatni lubi pomarudzić, ale na boisku kapitan i przywódca. Powoli myśli o emeryturze - inwestuje w szkółki, nieruchomości, nawet w kluby (Arka Gdynia), pomysłów mu nie brakuje, tyle że wciąż jeszcze najwięcej ma do zrobienia na boisku - czytamy w uzasadnieniu nominacji dla kapitana Pogoni Szczecin.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki i wierzymy w sukces kapitana Dumy Pomorza.

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 4330

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...