• Obowiązek wykonany. Pogoń gra dalej w Pucharze!

Pogoń nie dała plamy i wykonała swój obowiązek, jakim był awans do 1/8 Pucharu Polski w meczu z KKS Włókniarzem Kalisz. Bramki dla Portowców zdobyli Zwoliński (2), Delev i Jaroch.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków Pogoni, które sunęły raz prawą, a raz lewą stroną. W 12. minucie było bardzo blisko gola, gdy Delev trafił w słupek. Chwilę później Dorynek musiał już wyjmować piłkę z siatki. Obst podał do Zwolińskiego, który znalazł się w sytuacji sam na sam i nie dał szans bramkarzowi rywali. Dziewięć minut później Portowcy prowadzili już dwoma golami. Tym razem sam na sam z Dorynkiem znalazł się Spas Delev i jego mocny strzał przełamał ręce bramkarza gospodarzy. W kolejnych minutach przewaga Pogoni była spora i gospodarzom ciężko było o stworzenie dobrej sytuacji. Mimo to kolejne bramki w pierwszej odsłonie meczu już nie padły.

Pięć minut po przerwie padła trzecia bramka dla Pogoni. Gyurcso zdecydował się na szaleńczy rajd z piłką po lewej stronie. Przebiegł około 40 metrów, a ostatecznie piłkę z najbliższej odległości do bramki wpadkował Łukasz Zwoliński. Mimo upływających minut i świetnej gry po wejściu Adama Gyurcso, kolejne gole nie chciały paść. Taki stan rzeczy utrzymywał się do 88. minuty meczu, kiedy to sam na sam z bramkarzem wyszedł Zwoliński i dograł do Jarocha, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w bramce. Prowadzenie czterema golami Portowcy utrzymali do końca i mogą już myśleć o zbliżającym się meczu ligowym z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza.

W 1/8 na Pogoń czeka już Jagiellonia, która pokonała we wtorek w meczu wyjazdowym Cracovię 1:0. Spotkanie rozegrane zostanie 21 września. O tym, kto będzie gospodarzem meczu, zadecyduje dodatkowe losowanie w siedzibie PZPN.

KKS Włókniarz Kalisz - Pogoń Szczecin 0:4 (0:2)
0:1 Łukasz Zwoliński 13'
0:2 Spas Delev 22'
0:3 Łukasz Zwoliński 50'
0:4 Gracjan Jaroch 88'

KKS: Dorynek – Tomaszewski, Czech, Gawlik, Grabowski – Ciesielski (58' Budrowski), Lis (58' Balcerzak), Grzesiek, Kostow (73' Stojczew), Chojnacki – Jankowski.

Pogoń: Kudła – Obst, Czerwiński, Rudol, Lewandowski – Piotrowski, Matras – Delev (46' Gyurcso), Kort (61' Murawski), Nunes (76' Jaroch) – Zwoliński.

Żródło: własne/fot. Wiola Ufland Pogoń Szczecin SA