Aktualności

  • Okazje były, kompletu punktów nie ma. Remis z Koroną

Pogoń Szczecin zremisowała bezbramkowo z Koroną Kielce. Portowcy mimo kilku dogodnych sytuacji nie byli w stanie skierować futbolówki do bramki.


Od pierwszych minut spotkania Pogoń narzuciło swoje warunki gry. Portowcy częściej utrzymywali się przy piłce, konstruowali składne akcje ofensywne i stwarzali zagrożenie pod bramką Konrada Forenca. W 16. minucie dwójkowa akcja Kowalczyka i Grosickiego mogła zakończyć się golem, ale po strzale popularnego "Grosika" na drodze do szczęścia stanęła poprzeczka. W kolejnej akcji ponownie główną rolę odegrał doświadczony skrzydłowy Pogoni. 34-latek był faulowany w polu karnym gości, a sędzia bez najmniejszych wątpliwości wskazał na wapno. Niestety analiza VAR wykazała, że podczas kreowania akcji jeden z granatowo-bordowych był na spalonym, co było równoznaczne z odwołaniem decyzji arbitra o rzucie karnym. Do końca pierwszej odsłony spotkania podopieczni Jensa Gustafssona dominowali, ale ostatecznie nie zdołali otworzyć wyniku spotkania.

Druga połowa była kopią pierwszej części. Zawodmicy Dumy Pomorza cały czas atakowała, kreowali kolejne okazje ale brakowało im odpowiedniej finalizacji. W 54. minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Łęgowski, ale futbolówka jedynie obiła poprzeczkę. Dosłownie dwie minuty później piłka znalazła się w bramce Korony, jednak po analizie VAR sędzie nie uznał gola dla Pogoni. Granatowo-bordowi mogli mówić o sporym pechu. Bezbramkowy remis utrzymał się do końca meczu. 

Pogoń Szczecin - Korona Kielce 0:0 (0:0)

Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica – 28. Linus Wahlqvist (Stolarki 78'), 13. Konstantinos Triantafyllopoulos, 33. Mariusz Malec, 32. Leonardo Koutris – 8. Damian Dąbrowski, 15. Marcel Wędrychowski (Almqvist 65') , 99. Mateusz Łęgowski, 27. Sebastian Kowalczyk (Gorgon 85'), 11. Kamil Grosicki – 10. Luka Zahović (Bichakchyan 78')

Korona Kielce: 1. Konrad Forenc – 2. Dominick Zator, 90. Kyrylo Petrov (Takać 41'), 66. Miłosz Trojak, 5. Marius Briceag – 28. Marcus Godinho, 7. Jakub Łukowski, 11, David Gonzalez Plata, 13. Ronaldo Deaconu (Konstantyn 77'), 17. Dawid Błanik (Szpakowski 58')  – 99. Evgeniy Shikavka (Kostorz 78')

DOŁĄCZ DO NAS NA WHATSAPP! KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Marcel Kozłowski
Żródło: własne
Wyświetleń: 4818

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...