Zła kondycja nawierzchni na boisku głównym była od kilku tygodni przedmiotem wielu analiz oraz dyskusji. Już po meczu kontrolnym z Arką Gdynia były duże obawy, że murawa wymagać będzie wielu specjalistycznych zabiegów, by doprowadzić ją do dobrej kondycji.
Trzy ostatnie spotkania, rozgrywane w krótkim okresie 6-13 lutego, przy bardzo trudnych warunkach atmosferycznych (przede wszystkim bardzo niskie temperatury) potwierdziły wcześniejsze obawy i zmusiły wszystkie strony do podjęcia koniecznych działań w celu naprawy zniszczonej murawy. Decyzje już zapadły i rozpoczęło się wdrażanie procesu naprawy.
Przez ostatnie tygodnie odbyło się wiele rozmów w gronie specjalistów, którzy bardzo szczegółowo badali aktualny stan murawy. W ostatnim tygodniu analizie poddano przede wszystkim elementy składowe placu gry: stan darni, korzeni oraz podłoża (wszystkich warstw). Na podstawie przeprowadzonych badań przygotowano ekspertyzę wraz z planem naprawy murawy.
W najbliższym czasie najbardziej zniszczone fragmenty dotychczasowej hybrydowej płyty głównej będą tymczasowo zdejmowane i zostaną przetransportowane na plantację, gdzie przejdą szereg zabiegów i procesów, prowadzących do ich całkowitej rewitalizacji. Następnie we wszystkich miejscach, które tego wymagają, tymczasowo położona zostanie naturalna nawierzchnia zastępcza, która jest sprowadzana z Włoch.
Po doprowadzeniu nawierzchni hybrydowej do dobrej kondycji, zostanie ona powrotnie położona na boisku głównym stadionu miejskiego.
Prace mają zakończyć się do 28 lutego, by murawa była gotowa na zaplanowany na 7 marca mecz z Lechem Poznań.
Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.
Trwa ładowanie komentarzy...